انتشار:  پنج‌شنبه 28 دی  ::  20:17

هشدار کُردهای سوریه به ائتلاف و آمریکا؛

احتمال خروج نیروهای کُرد از مناطق تازه آزاد شده در صورت حمله ترکیه به عفرین

سرویس جهان- سخنگوی نیروهای کرد-عرب سوریه تهدید کرد اگر ترکیه به عفرین حمله کند نیروهای کرد مناطق تازه آزاد شده سوریه را که آمریکا بر آنها تمرکز کرده ترک می کنند و برای دفاع از عفرین اعزام خواهند شد.
 

به گزارش کردپرس، به دنبال اعلام تشکیل نیروی امنیت مرکزی توسط ائتلاف به رهبری آمریکا در سوریه، ترکیه تهدید کرده است کانتون عفرین در شمال سوریه را که تحت کنترل کردهاست هدف حمله قرار داده و نیروهای کرد را از آنجا بیرون می کند.

آمریکا برای آرام کردن ترکیه گفته است تاسیس نیرو در کار نیست و هر آنچه که آمریکا در تعامل با کردها انجام می دهد مربوط به باثبات کردن مناطق تازه آزاد شده از دست داعش از جمله شرق رقه می باشد.

مصطفی بالی سخنگوی نیروهای کرد-عرب سوریه موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه به سایت خبری احوال گفت اگر ترکیه به عفرین حمله کند نیروهای کرد سوریه مناطق تازه آزاد شده را برای دفاع از عفرین ترک خواهند کرد.

وی افزود: اگر ترکیه به عفرین حمله کند ما بیکار نخواهیم نشست نیروهای کرد مناطق تازه ازاد شده از دست داعش را که موجب تضعیف این مناطق در برابر نیروهای باقی مانده داعش می شود ترک خواهند کرد و برای دفاع از مردم عفرین در برابر حمله ترکیه به این کانتون اعزام خواهند شد.

سخنگی نیروهای دموکراتیک سوریه خطاب به ائتلاف ضدداعش گفت این اقدام موجب بازگشت نیروهای داعش و افراطی به منطقه شده و به نفع ائتلاف است از حمله احتمالی ترکیه به عفرین جلوگیری کند.

کد خبرنگار: 40101