انتشار:  چهارشنبه 22 خرداد 1398  ::  20:57   

در دیدار وزیر خارجه عمان؛

برهم صالح: ثبات عراق یک عنصر اساسی برای امنیت منطقه است

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رئیس جمهوری عراق در دیدار وزیر خارجه عمان تاکید کرد که ثبات کشورش یک عنصر اساسی برای امنیت منطقه به شمار می آید.

به گزارش کردپرس به نقل از السومریه نیوز، پایگاه اطلاع رسانی نهاد ریاست جمهوری عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد که برهم صالح، رئیس جمهوری این کشور بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) در کاخ السلام شهر بغداد از یوسف بن علوی، وزیر امور خارجه عمان و هیئت همراه وی استقبال کرد.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، صالح در دیدار با بن علوی تاکید کرد که برای عراق با عمق عربی و همسایگی اسلامی خود، تحقق ثبات منطقه ای بر اساس منافع متقابل و مشترک کشورهای منطقه، یک اولویت محسوب می شود.

رئیس جمهوری عراق ضمن تاکید بر این که ثبات کشورش یک عنصر اساسی برای امنیت منطقه به شمار می آید، خاطر نشان ساخت که بغداد و مسقط با توجه به جایگاه خود در منطقه و تمایل به کار و هماهنگی مشترک در قبال مسائل منطقه ای، می توانند نقش مهم و تاثیرگذاری ایفا کنند.

صالح همچنین از تصمیم اخیر عمان برای بازگشایی سفارتخانه خود در عراق استقبال کرده و آن را یک گام مثبت از سوی مقامات این کشور برای تقویت همکاری دو جانبه در راستای تحقق رشد و شکوفایی اقتصادی برای ملت های دو کشور برشمرد.

وزیر خارجه عمان نیز به نوبه خود خاطر نشان ساخت که سفر وی به عراق برای تحکیم روابط دو کشور و برخورداری از مواضع مشترک در رابطه با اوضاع منطقه، اهمیت زیادی دارد و بار دیگر نیز بر پشتیبانی کشورش از عراق در زمینه های مختلف تاکید کرد.

برچسب‌ها:
#عراق
#برهم صالح
#عمان
#بن علوی
#امنیت منطقه