انتشار:  چهارشنبه 22 خرداد 1398  ::  18:57   

تأکید معاون وزیر خارجه آمریکا بر حمایت از مسرور بارزانی

سرویس عراق و اقلیم کردستان- معاون مدیرکل دفتر امور خاور نزدیک وزارت خارجه آمریکا، طی پیامی حمایت کشورش از نخست وزیر دولت جدید اقلیم کردستان را اعلام کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از شبکه تلویزیونی کردستان 24، آندرو پیک با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی تویتر، مسرور بارزانی نخست وزیر مأمور تشکیل کابینه دولت جدید اقلیم کردستان را دوست نزدیک خود خطاب کرده و اظهار امیدواری کرد که به زودی همکاری با وی در این منصب را آغاز کند.

معاون مدیرکل دفتر امور خاور نزدیک وزارت خارجه آمریکا و مسئول ارشد امور ایران، ضمن ابراز خوشحالی از تصدی نخست وزیری اقلیم کردستان توسط مسرور بارزانی، بر حمایت کشورش از وی در منصب جدید تأکید کرد

از سوی دیگر هندریک وان دیوالدی سفیر بلژیک در اردن و عراق نیز با انتشار تویتر کشورش را هم پیمان واقعی دولت جدید اقلیم کردستان به ریاست مسرور بارزانی توصیف کرده و حمایت بلژیک از بارزانی را در سطح بین المللی اعلام کرد.

نچیروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان، امروز چهارشنبه 22 خرداد/12 ژوئن طی مراسمی رسمی و با حضور والا فرید رئیس پارلمان کردستان، مسرور بارزانی نامزد حزب دمکرات (پارتی) را مأمور تشکیل کابینه دولت جدید اقلیم کرد.

مسرور بارزانی روز گذشته از سوی فراکسیون پارتی، به‌ عنوان نامزد این حزب برای تشکیل دولت، به هیئت رئیسه‌ پارلمان معرفی و موفق کسب رأی 87 نماینده پارلمان شده و نامزدی وی به صورت رسمی توسط پارلمان تائید‌ شد.