سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  چهارشنبه 22 خرداد 1398  ::  16:35   

رئیس اقلیم کردستان مسرور بارزانی را مامور تشکیل کابینه دولت کرد

سرویس عراق و اقلیم کردستان- ساعتی پیش نیچروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان مسرور بارزانی نامزد نخست وزیری را که از سوی پارلمان کردستان تائید شده را مامور تشکیل  کابینه دولت جدید اقلیم کرد.

به گزارش کردپرس، نچیروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان، امروز چهارشنبه 22 خرداد/12 ژوئن طی مراسمی رسمی و با حضور والا فرید رئیس پارلمان کردستان، مسرور بارزانی نامزد حزب دمکرات (پارتی) را مامور تشکیل کابینه دولت جدید اقلیم کرد.

مسرور بارزانی روز گذشته از سوی فراکسیون پارتی، به‌ عنوان نامزد این حزب برای تشکیل دولت، به هیئت رئیسه‌ پارلمان معرفی و موفق کسب رأی 87 نماینده پارلمان شده و نامزدی وی به صورت رسمی توسط پارلمان تائید‌ شد.

مسرور بارزانی طی بیانیه ای اعلام کرد که پس از مامور شدن برای تشکیل کابینه، با همکاری همه احزاب و جریان هایی که در دولت جدید اقلیم مشارکت خواهند داشت؛ تمام توان خود را به کار می گیرد که در موعد تعیین  شده قانونی،  نامزدهای  تصدی مناصب وزارتی دولت جدید را به پارلمان کردستان معرفی نماید.

وی ابراز امیدواری کرده که همه احزاب و جریان های اقلیم کردستان در تشکیل و آغاز به کار دولت جدید اقلیم، با وی همکاری کنند.

مسرور بارزانی عضو دفتر سیاسی پارتی است و پیش تر رئیس نهاد اطلاعات و امنیت اقلیم کردستان بوده‌ و طبق قوانین اقلیم کردستان، یک ماه‌ برای اعلام لیست وزیران کابینه‌ به‌ پارلمان فرصت دارد.