انتشار:  چهارشنبه 22 خرداد 1398  ::  15:44   

مرتضی حاتمی عنوان کرد؛

لزوم توجه مؤلفان به ذائقه مخاطبان امروز

سرویس ایلام - مرتضی حاتمی، نویسنده و روزنامه نگار ادبی در گفت و گویی کوتاه به کردپرس گفت: مؤلفان بایستی به ذائقه مخاطبان و جامعه هدف توجه کنند.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، وی با اشاره به اهمیت توجه به نیازسنجی جامعه هدف در تولید و آفرینش آثار ادبی ادامه داد: مخاطبان امروز، نسبت به خوانندگان دهه های گذشته از دانایی و هوشمندی متفاوتی برخوردارند و همین امر موجب شده تا مؤلفان در تولید آثار ادبی به نوع ذائقه و علاقه مخاطبان توجه بیشتر داشته باشند.

نویسنده ی مجموعه داستان "بیمارستانی در باغچه" گفت: متاسفانه قیمت کتاب ها متناسب با توان مالی مخاطبان و جامعه هدف نیست و از طرفی هزینه هایی که برای تولید کتاب به ناشر تحمیل می شود موجب افزایش قیمت کتاب و کاهش توان خرید جامعه هدف می شود.

حاتمی افزود: لذا لازم است که دولت در این راستا حمایت های بیشتری اعمال نماید و به ناشران و مؤلفان کمک کند.

وی با اشاره به اعطای بن خرید کتاب به مؤلفان و... ادامه داد: این حرکت در راستای کمک به توان خرید کتاب، قابل قبول و پذیرفتنی است اما واقعیت امر آن است که مبلغ تعیین شده، نسبت به قیمت کتاب ها تناسب نداشت و اندک بود. بهتر است که وزارت محترم ارشاد، مبالغ را بر اساس اولویت هایی منطقی و قانونمند، تعیین کند.

گفتنی است که از این نویسنده و روزنامه نگار در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران،۱۱عنوان کتاب کودک و نوجوان، رونمایی و منتشر شده است.

مرتضی حاتمی از اتمام بازنویسی داستان های شاهنامه برای نوجوانان در دو جلد جهت انتشار در انتشارات آذین گستر نیز خبر داد.

برچسب‌ها:
#ایران - ایلام
#نویسنده، مرتضی حاتمی
#نیازسنجی مخاطبان
#بن کتاب