انتشار:  چهارشنبه 22 خرداد 1398  ::  13:13   

امسال 2 هزار پروژه محرومیت زدایی در کردستان اجرا می‌شود

سرویس کردستان- فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: امسال ۲ هزار پروژه محرومیت زدایی با همکاری سپاه، دولت، بسیج و خیرین در مناطق مختلف بویژه محروم و دور افتاده این استان اجرا می‌شود.

به گزارش کرد پرس به نقل از ایرنا، سردار سرتیپ محمدحسین رجبی روز چهارشنبه در اجلاسیه شهدای شهرستان مریوان از سری برنامه‌های گرامیداشت کنگره ۵۴۰۰ شهید کردستان اظهار داشت: ابتدا برنامه ریزی شده بود که یک هزار و ۲۰۰ پروژه محرومیت زدایی در استان اجرا شود که به این تعداد قانع نشدیم و آن را به ۲ هزار طرح افزایش دادیم.

وی با بیان اینکه اجرای این طرح‌ها در راستای تحقق شعار سال و دستور رهبر معظم انقلاب انجام می‌شود، افزود: تاکنون نیز در حد توان در مناطق مختلف استان اقدام به انجام کارهای محرومیت زدایی کرده‌ایم که متضمن حفظ امنیت و مورد رضایت مردم بوده است.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان یادآور شد: تلاش ما این است طرح‌های برنامه ریزی شده در راستای محرومیت زدایی را امسال به طور کامل انجام دهیم که ۲۰۰ طرح آن نیز مربوط به شهرستان مریوان است.

سردار رجبی به برگزاری اجلاسیه های شهدا در شهرستان‌های مختلف استان اشاره کرد و گفت: نیاز جامعه ما به برگزاری چنین برنامه‌هایی برای گرامیداشت و یادبود خون شهدا است.

وی با بیان اینکه سال‌های آینده نیز چنین برنامه‌هایی را در استان انجام خواهیم داد، اضافه کرد: هفته آینده مراسم پایانی کنگره ۵۴۰۰ شهید کردستان در ورزشگاه ۲۲ گولان سنندج برگزار می‌شود.

امام جمعه مریوان هم در این مراسم گفت: پایه و اساس امنیت کشور را شهدا ایجاد کردند و امنیت و آسایش کنونی این آب و خاک بهره خون شهدا و ایثار ایثارگران و جانباران است.

ماموستا مصطفی شیرزادی مقام شهدا را نزد خداوند بسیار والا دانست و افزود: خداوند شهدا را زنده توصیف کرده و این صفت منحصر به فرد است چرا که حتی پیامبران و انبیا نیز از این مهم برخوردار نبوده‌اند.

وی تاکید کرد: خداوند در قرآن کریم ایثارگران را می‌ستاید و ارزش والایی برای شهید شهادت قائل شده است، بنابراین همواره باید به یاد شهدا باشیم و راه و منش آنان را ادامه داده و برای توسعه کشور گام برداریم.

اجلاسیه شهدای مریوان با حضور اقشار مختلف مردم و معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه در مجموعه ورزشی زاگرس این شهر در حال برگزاری است.