انتشار:  چهارشنبه 22 خرداد 1398  ::  12:52   

نماینده ایلام در مخالفت با افزایش اختیارات استانداران:

تعداد جلسات معیار درستی برای ارزیابی عملکرد استانداران نیست

سرویس ایلام - پس از اظهارنظر وزیر کشور در نشست مشترک با رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، که گفته بود افزایش اختیارات استانداران برای استفاده از ظرفیت‌های منطقه‌ای می‌تواند به دولت کمک جدی کند تا در شرایط جنگ اقتصادی کشور را بهتر اداره کنیم، نماینده ایلام به این موضوع واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، جلال میرزایی، رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید ضمن مخالفت با افزایش اختیارات استانداران بدون ارزیابی عملکرد و آسیب‌شناسی، گفت: متاسفانه معیار ارزیابی عملکرد استانداران تعداد جلساتی است که آقایان در استان‌ها برگزار می‌کنند.

وی به خانه‌ملت گفت: متاسفانه برخی از استانداران بسیار ضعیف عمل کرده اند و نیازی به افزایش اختیارات آنها در حوزه‌های منطقه‌ای نیست، وزیر کشور باید ارزیابی عملکرد دقیق از این موضوع داشته باشد.

نماینده مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: معیار ارزیابی عملکرد استانداران نباید تعداد جلسات باشد، در حال حاضر ارزیابی عملکرد وزارت کشور از یک استاندار، تعداد جلساتی است که آقایان در استان‌ها برگزار می‌کنند، در صورتی که شاخص‌های دیگری برای ارزیابی عملکرد استانداران باید تبیین شود.

میرزایی افزود: در راستای این ارزیابی باید مشخص شود که استانداران فعلی تا چه میزان تحول گرا بوده اند یا از منابع موجود استفاده درست و بهینه کرده اند یا از اختیارات فعلی چه میزان در راستای انسجام و همبستگی در استان‌ها استفاده کرده اند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی معتقد است: وزارت کشور پس از آسیب‌شناسی و ازریابی عملکرد باید خلاء‌ها را مشخص و با توجه به آن اختیارات استانداران را برای حل مسائل منطقه و کمک به دولت افزایش دهد.

برچسب‌ها:
#ایران - ایلام
#نماینده ایلام در مجلس، جلال میرزایی
#افزایش اختیارات استانداران
#ارزیابی عملکرد استانداران