انتشار:  چهارشنبه 22 خرداد 1398  ::  12:51   

تابلوفرش نمادین والیبال لیگ جهانی در خوی بافته شد

سرویس آذربایجان غربی- تابلوفرش نمادین والیبال لیگ جهانی ۲۰۱۹ در ارومیه در مراسم افتتاحیه رقابت والیبال لیگ ملت‌های رونمایی و به فدراسیون جهانی والیبال اهدا می‌شود.

به گزارش کردپرس، این تابلو فرش سومین کار بافنده هنرمند شهر خوی است که در طراحی تابلو فرش در زمینه ورزش‌های بین المللی فعالیت دارد.

فرش در ابعاد ۸۰ × ۱۰۰ سانتیمتر با رج ۵۰ و بیش از ۳ هزار گره بافته شده  و در بافت آن ۳۷ رنگ نخ استفاده شده که ۹ رنگ از آن ابریشم است، چهار نماد ارومیه شامل (انگور، سیب و نقل و پرنده بومی فلامینگو) در طراحی و بافت آن بکاررفته است.

در این تابلو فرش همچنین پرچم چهار کشور شرکت کننده در این مسابقات، آرم فدراسیون جهانی والیبال و آرم شهرداری ارومیه به عنوان برگزارکننده این مسابقات نقش بسته است.

تابلو فرش نمادین والیبال لیگ جهانی، در پایان مسابقات توسط اداره کل ورزش و جوانان استان و شهرداری ارومیه به فدراسیون جهانی والیبال اهدا خواهد شد

گفتنی است؛ در هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال از 24 تا 26 خرداد ماه امسال به میزبانی ارومیه با حضور تیم‌های ایران، کانادا، لهستان و روسیه در سالن 6 هزار نفری غدیر ارومیه برگزار خواهد شد