سرویس کرمانشاه
آخرین خبرهای کرمانشاه
انتشار:  سه‌شنبه 31 اردیبهشت 1398  ::  17:09   

در کمیته مقابله با تحریم کرمانشاه بررسی شد؛

راهکارهای مقابله با تحریم ها در بخش کشاورزی

سرویس کرمانشاه- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: با صرفه جویی، اصلاح فرایندها، برون سپاری امور، حاکم نمودن مدیریت بهره‌وری و تسهیل در امور مردم، از دوران سخت تحریم های ظالمانه عبور خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار کردپرس، نوربخش حاتمی در دومین جلسه کمیته مقابله با تحریم ها که با حضور مدیران سازمان و روسای ادارات تابعه برگزار شد گفت: کمیته مقابله با تحریم، اتاق فکری است برای طرح نقاط قوت و ضعف بخش های مختلف به منظور آسیب شناسی اثر تحریم ها، انجام سریع اقدامات و راهکارهایی که تهیه و اولویت بندی خواهند شد.

وی تصریح کرد: یکی از راه های مقابله با تحریم، اصلاح فرایندها است؛ به عنوان مثال کوتاه کردن پاسخ استعلامات و تکمیل پرونده تا امورات مربوطه با تسهیل بیشتری انجام شود.

حاتمی با اشاره به اینکه باید صرفه جویی در همه بخش ها در دستورکار قرار گیرد تصریح کرد: یکی از راهکارهای ایجاد بهره‌وری، صرفه جویی در استفاده از منابع  آب است و اقداماتی که می بایست در راستای آن انجام شود اجرای سیستم های نوین آبیاری و تشویق کشاورزان به سمت مصرف بهینه از آب کشاورزی است.

وی بعد از گزارش مدیرکل اداره غله در خصوص اقدامات این اداره کل در راستای کاهش اثر تحریم ها، عنوان کرد:  اقدامات اداره غله در تحویل گندم کشاورزان می تواند اقدامی در مقابله با تحریم باشد.

حاتمی از جمله راهکار ارائه شده در خصوص تسهیل خرید گندم کشاورزان، از جمله افزایش مراکز خرید گندم، برگزاری جلسات ستاد برداشت در تمام شهرستان ها، تسهیل در تحویل گندم به مراکز خرید و ایجاد آرامش فکری برای کشاورزان و مردم را اقدامی مناسب برشمرد و بر استمرار آن تاکید کرد.

وی گفت:  انتظار آن است در تامین، ذخیره و توزیع نهاده های بخش کشاورزی با توجه به ظرفیت های تولید داخل و توان تامین نهادها مباحث نظارتی به دقت رعایت شود.