سرویس آذربايجان غربي
انتشار:  سه‌شنبه 31 اردیبهشت 1398  ::  16:38   

فرمانده انتظامی پیرانشهر:

2 تن چوب قاچاق در پیرانشهر توقیف شد/ کشف کالای قاچاق میلیاردی

سرویس آذربایجان غربی_ فرمانده انتظامی پیرانشهر از کشف کالای قاچاق به ارزش یک میلیارد ریال در دو عملیات جداگانه در این شهرستان خبر داد.

 به گزارش خبرنگار کردپرس، سرهنگ میر جلیل موسوی، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان پیرانشهر ضمن اعلام این خبر گفت: با هوشیاری مأموران نیروی انتظامی شهرستان و پس از بازرسی یک دستگاه سواری پژو 405 در محور پیرانشهر به نقده معلوم شد که ماشین مورد نظر دارای بار قاچاق به ارزش 200 میلیون ریال است.

 وی ادامه داد: در این راستا نیز یک نفر متهم دستگیر شد و همه کالاهای قاچاق کشف شده نیز به دستور مراجع قضایی ضبط و به انبار نیروی انتظامی انتقال داده شد.

موسوی در ادامه اظهار داشت: همچنین در روزهای گذشته 2 تن چوب قاچاق از یک دستگاه خودروی وانت نیسان در پیرانشهر کشف و ضبط شده است.

 وی در این خصوص عنوان کرد: ماموران انتظامی این شهرستان در حال کنترل رفت و آمد خودروهای عبوری، نسبت به یک دستگاه وانت‌نیسان که حامل دو تن چوب بود مشکوک که پس از متوقف کردن خودرو و در بازرسی‌های اولیه مشخص شد همه این چوب‌ها بصورت قاچاق حمل شده اند که در این رابطه راننده وانت بعنوان متهم دستگیر و پرونده تحویل مقامات قضایی شهرستان شد.

  فرمانده نیروی انتظامی شهرستان پیرانشهر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کشف لوازم جانبی تلفن همراه قاچاق در شهرستان پیرانشهر افزود: پس از آنکه نیروهای انتظامی مستقر در یکی از پاسگاه‌های پیرانشهر با رفتار مشکوک راننده یک دستگاه خودرو پژو ۲۰۶ دستور ایست صادر کردند، خودروی مورد نظر به کنار جاده منتقل و مورد بازرسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در بازرسی از این خودرو ۱۹۹ عدد لوازم جانبی تلفن همراه و ۱۷ دستگاه گوشی تلفن همراه کشف شد، ادامه داد: ارزش ریالی این محموله قاچاق ۸۰۰ میلیون ریال برآورد شده و در این ارتباط نیز دو متهم دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.