سرویس اقلیم کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 31 اردیبهشت 1398  ::  15:34   

سازمان گردشگری سلیمانیه درصدد تقویت مناسبات با ایران

سرویس عراق و اقلیم کردستان- رئیس سازمان گردشگری استان سلیمانیه،  با اشاره به سفر هیئت سازمان میراث فرهنگی استان کردستان به سلیمانیه از اقدامات انجام شده برای تقویت مناسبات در این حوزه با ایران، خبر داد.

به گزارش کردپرس به نقل از سایت خبری خندان، علی رئوف طی نشستی خبری، ضمن تأکید بر عزم استان سلیمانیه برای تقویت روابط در حوزه گردشگری با ایران،  اعلام کرد که در این راستا هیئتی از سازمان گردشگری و میراث فرهنگی استان کردستان ایران، به سرپرستی سید محسن علوی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، به سلیمانیه سفر کرده است.

رئیس سازمان گردشگری استان سلیمانیه، افزود که هدف از سفر این هیئت، گفتگو برای حل مشکلات مربوط به حوزه گردشگری بوده و نشست های مربوطه نیز با حضور شرکت های تفریحی و گردشگری دو طرف انجام شده و استان کردستان و سلیمانیه، تلاش خود برای تقویت و گسترش روابط گردشگری میان خود را افزایش می دهند.
وی اشاره کرد که در گذشته نیز هماهنگی میان دو طرف در سطحی بسیار خوب وجود داشته و اقدامات انجام شده، از جمله در زمینه لغو هزینه ویزا موجب افزایش ورود گردشگران ایرانی به سلیمانیه شده است.
همچنین سید محسن علوی به عنوان مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان نیز در این نشست خبری تأکید کرد که طرفین سعی دارند کلیه مشکلات موجود در این حوزه را حل کرده و تسهیلات لازم برای افزایش سفر گردشگران عراق و اقلیم به ایران و استان کردستان را فراهم سازند.
وی اعلام کرد که مسئولین مربوطه در استان کردستان و سلیمانیه، برنامه و طرح های مشترکی را برای اجرا در آینده و در راستای توسعه روابط، اجرا می کنند.