سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 31 اردیبهشت 1398  ::  14:46   

212میلیارد ریال کمک بلاعوض به کشاورزان خسارت دیده کردستانی اختصاص یافت

سرویس کردستان- رئیس سازمان جهادکشاورزی کردستان اظهار کرد: بر اساس تصویب نامه 23اردیبهشت سالجاری مبلغ 212 میلیارد و 911 میلیون ریال اعتبار جهت پرداخت کمک  بلاعوض به کشاورزان خسارت دیده از سیل فروردین ماه در استان کردستان تخصیص داده شد. 

خالد جعفری افزود: بر اساس این تصویب نامه به هر هکتار اراضی زراعی دیم تا ۲۰ میلیون ریال ، هر هکتار اراضی زراعی آبی تا ۵۰ میلیون ریال، هر هکتار اراضی باغی تا 50 میلیون ریال، هر واحد دامداری روستایی  تا سقف ۵۰ میلیون ریال، هر راس دام سبک تلف شده تا سقف پنج میلیون ریال و هر راس دام سنگین تلف شده نیز تا سقف 30 میلیون ریال کمک بلاعوض تعلق خواهد گرفت.
او گفت : بر اساس این مصوبات برای هر کلنی زنبور عسل از بین رفته 2 میلیون ریال و هر تن تولید ماهیان سردآبی تلف شده ۸۰ میلیون ریال در نظر گرفته شده است.
جعفری تاکید کرد : به هر واحد ایستگاه پمپاژ آب تخریب شده ۸۰ میلیون ریال و هر واحد مرغداری گوشتی هم تا سقف 200 میلیون ریال کمک بلاعوض پرداخت می شود.
او یاداورشد: طبق تصویب نامه هیات وزیران علاوه بر کمک بلاعوض به خسارت دیدگان بخش کشاورزی این استان، تسهیلات بانکی ارزان قیمت با یکسال تنفس و بازپرداخت تا حداکثر چهار سال نیز تعلق خواهد گرفت که پس تخصیص اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور، اعلام خواهد شد.

رئیس جهادکشاورزی کردستان اظهار داشت : برآورد اولیه میزان خسارات وارده به بخش کشاورزی استان، یک هزار و 83 میلیارد و 203 میلیون ریال  بوده که میزان دقیق آن پس از ثبت اطلاعات خسارت دیدگان توسط کمیته های تخصصی مربوطه  در سامانه جامع امداد و باز سازی دولت (سجاد) مشخص شده و متعاقبا کمک های بلاعوض و تسهیلات کم بهره نیز  از طریق همین سامانه پرداخت خواهد شد.