سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 31 اردیبهشت 1398  ::  13:50   

زمین خوار 10میلیاردی در سنندج دستگیر شد

سرویس کردستان- فرمانده انتظامی استان کردستان  از دستگيري فردی که اقدام به تصرف غیر قانونی زمینی به ارزش بیش از 10میلیارد ریال کرده بود، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کُردپرس و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار علی آزادی اظهار داشت: کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی استان در پی یک کار اطلاعاتی و پلیسی موفق به کشف یک فقره زمین خواری در یکی از مناطق روستایی شهرستان سنندج شدند.

او افزود: ماموران پلیس آگاهی با هماهنگی قضائی وهمکاری نماینده اداره منابع طبیعی شهرستان و بررسی های میدانی وکارشناسی اراضی مورد نظر، یک نفر سودجو را که اقدام به تصرف 4 هزار و 515 متر مربع از اراضی مذکور در سنندج کرده بود را شناسایی کردند.

این مقام ارشد انتظامی استان با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی زمین تصرف شده را بیش از 10 میلیارد ریال برآورد کردند، تصریح کرد: در همین راستا یک نفر دستگیر و پس از تکمیل تحقیقات تحویل مراجع قضائی شد و  از اراضی مورد نظر رفع تصرف شد.

او در پایان با اشاره به این که تجاوز به منابع طبیعی ، تجاوز به سرمایه های کشور و حقوق همه مردم است، گفت: زمین خواران بدون در نظر گرفتن حق عامه مردم در بهره مندی از نعمت های خدادادی با هدف رسیدن به سودهای کلان اقدام به تصرف زمین و منابع طبیعی می کنند که برای مقابله با این مشکل ، همکاری همه مردم و دستگاه های نظارتی ضروری است .