سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  یک‌شنبه 29 اردیبهشت 1398  ::  16:19   

شهروند مهابادی قربانی جمع آوری گیاهان کوهی شد

سرویس آذربایجان غربی- رییس هلال احمر اشنویه از مرگ یک نفر در منطقه صفر مرزی «تاله جار» این شهرستان بر اثر سقوط یک دستگاه خودرو به داخل دره خبر داد.

به گزارش کردپرس، فخرالدین مام علی روز یکشنبه به ایرنا گفت: روز گذشته طی تماس تلفنی یکی از شهروندان مبنی بر سقوط یک دستگاه خودرو به دره «تاله جار»، سه دستگاه آمبولانس و خودرو کمک بار هلال احمر و یک دستگاه آمبولانس شبکه بهداشت و درمان به منطقه اعزام شد.

وی ادامه داد: این افراد که همگی از اهالی مهاباد بودند برای جمع آوری گیاهان کوهی به این منطقه رفته بودند.یکی از آن ها در دم با سقوط به دره جان خود را از دست داد و 2 نفر دیگر از سرنشینان این خودرو نیز به شدت مصدوم شدند.

مام علی گفت: به دلیل طولانی بودن مسیر و مرزی بودن این منطقه بلافاصله هماهنگی های لازم با فرمانداری و نهادهای مرتبط انجام شد و قبل از رسیدن به محل حادثه تعدادی از شهروندان نسسبت به حمل مصدومان به نزدیکی روستا اقدام کردند.

به گزارش کردپرس، منطقه «تاله جار» در 30 کیلومتری غرب اشنویه و در منطقه صفر مرزی واقع شده و هر ساله در فصل بهار پذیرای شمار زیادی از ساکنان منطقه و دیگر شهرستان های همجوار برای جمع آوری گیاهان کوهی است.