سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  یک‌شنبه 29 اردیبهشت 1398  ::  14:24   

وزیر کشور ترکیه:

داعش به شکل بی سابقه ای در ترکیه به حرکت درآمده است

سرویس ترکیه - سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه در پی اظهارات اخیرش که اعلام کرده بود "ترکیه با تهدید بسیار جدی روبه رو است" بعد از آن که واکنش های بسیار مختلفی به این اظهارات در محافل سیاسی ترکیه صورت گرفت؛ در سخنانی به تشریح این تهدید پرداخته و عنوان کرد: داعش به شکل بی سابقه ای در ترکیه به حرکت درآمده است.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هابر7، سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه در پی اظهارات اخیرش که اعلام کرده بود "ترکیه با تهدید بسیار جدی روبه رو است" بعد از آن که واکنش های بسیار مختلفی به این اظهارات در محافل سیاسی ترکیه صورت گرفت؛ در سخنانی به تشریح این تهدید پرداخته و عنوان کرد: از یک طرف با PKK مبارزه می کنیم ولی باید اعلام کنم که داعش در 2.5 – 3 سال اخیر به شکل بی سابقه ای در ترکیه در حال حرکت است. در این خصوص نیز تمام واحدهای امنیتی ترکیه در سطح بسیار بالایی آماده شده و در حالت آماده باش قرار دارند. شهروندان عادی می توانند این موضوع را حس کنند و یا نکنند ولی چیزی که ثابت شده است این است که داعش هم در منطقه اطراف ترکیه و هم در ترکیه به یک فعالیت دوباره دست زده است. از این جا باید این را آشکارا اعلام کنم که نباید هیچ فرصتی برای لطمه وارد کردن به ثبات امنیتی مان داده شود.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: اگر کوچکترین فرصتی برای ضربه زدن به ثبات امنیتی داده شود یکی از کشورهایی که گروه های تروریستی با اشتهای فراوان به سمت آن خواهند آمد ترکیه است. برخی چیزها را اعلام کرده ایم و برخی چیزها را هنوز اعلام نکرده ایم. نیروهای امنیتی و نیروهای اطلاعاتی عملیات های بسیار جدی را پیگیری می کنند. هم در مبارزه با اقدامات تروریستی و هم برای جلوگیری از تهدیدات اینچنینی علیه ترکیه عملیات های بزرگی در دستور کار است. یک تحرک آغاز شده است و این تحرک را در 1 – 1.5 ماه گذشته آشکارا مشاهده می کنیم.

لازم به ذکر است، اخیراً عکسی دیگر از ابوبکر بغدادی، رئیس گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) منتشر شده است که در این عکس پرونده ای با عنوان "ولایت ترکیه" در دستان بغدادی به چشم می خورد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه