سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  یک‌شنبه 29 اردیبهشت 1398  ::  09:34   

بغداد اعزام نیروهای جدید عراقی یا آمریکایی به کرکوک را تکذیب کرد

سرویس عراق و اقلیم کردستان - فرماندهی عملیات مشترک عراق تاکید کرد که هیچ گونه نیروی جدیدی به استان مورد مناقشه واقع در شمال این کشور اعزام نشده است.

به گزارش کردپرس به نقل از پایگاه خبری الاخباریه، سرتیپ یحیی رسول، سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق شامگاه شنبه اعلام کرد که گزارش های حاکی از اعزام نیروهای نظامی جدید به استان مورد مناقشه کرکوک در شمال این کشور عاری از صحت است.

سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق طی سخنانی در این باره اظهار داشت: هیچ گونه نیروی جدید چه عراقی و چه آمریکایی به استان کرکوک اعزام نشدند.

سرتیپ رسول همچنین تصریح کرد: نیروهایی که پیشتر در پایگاه "کی وان" در استان کرکوک مستقر بودند، همچنان در این پایگاه نظامی حضور دارند و هیچ گونه تغییری در این زمینه روی نداده است.

این در حالی است که پیشتر برخی منابع خبری در کرکوک گزارش داده بودند که در پی افزایش فعالیت و حملات عناصر گروه تروریستی داعش در این استان، دولت فدرال عراق دو تیپ از نیروهای پلیس فدرال این کشور را به مناطق واقع در جنوب کرکوک اعزام کرد جایی که به گفته فرماندهان این نیروها، با هدف دفاع و حفاظت از مناطق و روستاهای استان، در منطقه مذکور مستقر شدند.

برچسب‌ها:
#عراق
#کرکوک
#عملیات مشترک
#اعزام نیرو