انتشار:  چهارشنبه 29 اسفند 1397  ::  10:59   

خودداری آمریکا از کمک مالی به کردهای سوریه

سرویس جهان- مقامات کرد سوریه می گویند برای نگاهداری از اسرای داعش به حمایت مالی نیاز دارند اما کشورهای غربی و از جمله آمریکا که مخالف استرداد این اسرا به کشورهای مذکور هستند از کمک مالی به کردها خودداری می کنند.

 

به گزارش کردپرس، مقامات کرد سوریه می گویند طی چند ماه گذشته بیش از 800 تن از خطرناکترین جنگجویان داعش را به اسارت خود در آورده اند و آنها را در کمپ های خاص و تحت تدابیر امنیتی شدید نگاهداری می کنند. مقامات کرد می گویند هزینه نگاهداری و حفاظت از این کمپها بسیار زیاد است و کردها از عده آن بر نمی آیند.

آلدار خلیل، مسئول ارتباطات حزب کردی اتحاد دموکراتیک سوریه که کنترل منطقه شمال سوریه را در دست دارد، به پایگاه خبری-تحلیلی المانیتور در انگلیس گفته است باید جامعه بین الملل هزینه نگاهداری از این زندانیان را پرداخت کند اما تاکنون پشیزی به ما کمک نکرده اند.

مقامات کرد گفته اند هزینه نگاهداری از این افراد شامل تامین غذا و لباس ماهانه بالغ بر 20000 دلار است اما جامعه بین الملل هیچ کمکی به کردها نکرده اند و کردها نیز از عهده چنین هزینه هایی بر نمی آیند.

یک مقام آمریکایی به شرط حفظ نام به المانیتور گفته است آمریکا هیچ کمکی در اختیار کردهای سوریه قرار نداده است تا از اسرای داعش نگاهداری کنند.

کردها می گویند علاوه بر اسکان دادن نیروهای سابق داعش در کمپ های خاص که نیاز به امنیت بالایی دارد، از حدود 5000 نفر از زنان و کودکان اعضای داعش نیز نگاهداری کنند که هزینه زیادی را به اداره خودگردان کردی در شمال سوریه تحمیل می کند و از طرفی، غربیها حاضر نیستند اتباع خود را که به داعش گرویده اند بازگردانده و در این کشورها محاکمه کنند.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#کردها
#آمریکا
#داعش