انتشار:  چهارشنبه 29 اسفند 1397  ::  09:42   

رئیس حزب ملی گرای ترکیه خطاب به کردهای این کشور:

از HDP و PKK فاصله بگیرید

سرویس ترکیه - دولت باغچلی، رئیس حزب حرکت ملی ترکیه (MHP) که در برنامه زنده تلویزیونی سخنرانی می کرد در اظهاراتی با خطاب قرار دادن کردهای ترکیه عنوان کرد: برای این که اشتباه تاریخی خود را تکرار نکرده و برای این که هویت خود را در اختیار استثمار یک خیانت قرار ندهید از PKK و حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) فاصله بگیرید.

به گزارس کردپرس به نقل از تلویزیون NTV، دولت باغچلی، رئیس حزب حرکت ملی ترکیه (MHP) که در برنامه زنده تلویزیونی سخنرانی می کرد در اظهاراتی با خطاب قرار دادن کردهای ترکیه عنوان کرد: به عنوان بخشی از ائتلاف جمهور به برادران کُرد خود یک بار دیگر اعلام می کنم: برای این که اشتباه تاریخی خود را تکرار نکرده و برای این که هویت خود را در اختیار استثمار یک خیانت قرار ندهید از PKK و حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) فاصله بگیرید. برادران کردمان برای این که در آینده به PKK جسارت دست زدن به تخریبات بزرگتر در ترکیه را ندهند و اشتباه تاریخی را تکرار نکنند می توانند به هر حزبی که می خواهند رأی بدهند ولی نباید این رأی ها به نوعی جلوه داده شود که گویا به PKK داده می شود.

وی در ادامه اظهارات خود تأکید کرد: در حزب ما نیز تعداد زیادی کرد حضور دارد. ما تمام کردها را طرفدار HDP باید حساب کنیم؟ اعلام کردن این که تمام رأی های برادران کرد به HDP داده می شود اشتباه است. در برنامه های تلویزیونی اعلام می کنند که HDP در انتخابات 6 میلیون رأی آورده است. معرفی 6 میلیون کرد به عنوان هوادار HDP تلاش برای معرفی کردن آنان به عنوان طرفدار PKK است.  

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها
#پ.ک.ک