انتشار:  سه‌شنبه 28 اسفند 1397  ::  21:44   

عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق؛

پ.ک.ک یک سازمان تروریستی است و دولت عراق باید با آن مقابله کند

سرویس عراق و اقلیم کردستان - یکی از اعضای کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق تاکید کرد که حزب کارگران کردستان یک سازمان تروریستی به شمار می آید و دولت این کشور باید با آن مقابله کند.

به گزارش کردپرس، علی الغانمی، عضو کمیسیون امنیت و دفاع مجلس نمایندگان عراق بعد از ظهر امروز (سه شنبه) در گفت و گو با السومریه نیوز اظهار داشت: حزب کارگران کردستان (PKK) نزد برخی کشورها یک سازمان ممنوع و غیر قابل قبول می باشد و پیش از پیدایش گروه تروریستی داعش نیز دارای فعالیت های تروریستی و منفی بوده که روی عراق و منطقه تاثیر منفی گذاشت.

الغانمی در این باره افزود: قانون اساسی عراق وجود هر گونه نیروی خارجی در خاک ما بدون موافقت دولت و برای اهداف مشخص را رد می کند و این که نباید از خاک کشورمان برای تعرض به کشورهای همسایه استفاده شود.

این نماینده ائتلاف دولت قانون در پارلمان عراق در ادامه تصریح کرد: نقش آفرینی پ.ک.ک منفی است و به منطقه و همچنین روابط میان عراق و ترکیه آسیب رسانده، این سازمان از شکنندگی منطقه برای اجرای طرح های تروریستی و خصمانه خود بهره برداری می کند و تمامی رفتارهای آن از سوی عراق قابل قبول نیست.

الغانمی ضمن همچنین تاکید کرد: با توجه به مشکلاتی که پ.ک.ک برای عراق به وجود آورده و فعالیت های تروریستی آن که منطقه را خسته کرده و باعث مشکلات زیادی شده، دیگر بر دولت فدرال واجب است که با این سازمان مقابله کند؛ برخورد با پ.ک.ک نیازمند قانونگذاری و اقدامات سیاسی، امنیتی و عملیاتی است و این که دولت نیز برای رویارویی با این سازمان و جلوگیری از حضور آن در خاک عراق، از تمامی ابزارهای ممکن و مکانیزم های مختلف استفاده کند.

این عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق در پایان نیز در رابطه با درگیری اخیر میان نیروهای ارتش این کشور و شبه نظامیان وابسته به حزب کارگران کردستان در شهرستان ایزدی نشین شنگال در شمال استان مرزی نینوا نیز خاطر نشان ساخت: کنترل وضعیت امنیتی شنگال وظیفه لشکر 15 ارتش عراق و نیروهای مرزبانی است و هیچ گونه نیروی دیگری حق حضور در این منطقه را ندارد.

برچسب‌ها:
#عراق
#شنگال
#پ.ک.ک
#دولت قانون