سرویس اقلیم کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 28 اسفند 1397  ::  13:12   

مجلس عراق درصدد اخراج نیروهای وابسته به پ.ک.ک از شنگال

 سرویس عراق و اقلیم کردستان- رئیس کمیسیون امور شنگال در مجلس عراق، از آماده سازی طرحی به منظور اخراج نیروهای وابسته به پ.ک.ک، از شنگال با امضای 68 نماینده مجلس خبر داد.

به گزارش کردپرس، شیروان دوبردانی رئیس کمیسیون امور شنگال در مجلس عراق، از قصد مجلس برای اخراج نیروهای وابسته به پ.ک.ک، از شنگال و اعمال فشار بر دولت عراق در این خصوص خبر داد.

وی در گفتگو با شبکه تلویزیونی کردستان 24 اعلام کرد که کمیسیون رسیدگی به امور شنگال در مجلس عراق و نیز کمیته حقیقت یاب مجلس، گزارشی را مشتمل بر 30 بند، در مورد شنگال آماده کرده اند.

وی افزود که کمیته حقیقت یاب مجلس در گزارش خود تاکید می کند که لازم است گروه های اقماری پ.ک.ک و نیروهای وابسته به این حزب از شنگال اخراج شوند.

دوبردانی همچنین گفت که کمیسیون مذکور و کمیته حقیقت یاب مجلس، طرحی را با امضای 68 نماینده مجلس عراق، برای اخراج پ.ک.ک و رسیدگی به شنگال و رفع مشکلات آن، تهیه کرده و در این خصوص با رئیس مجلس نیز گفتگو کرده اند.

همچنین اعلام کرد که در نشست آتی مجلس عراق، موضوع اخراج نیروهای وابسته به پ.ک.ک، از شنگال و الزام دولت عراق به این کار، در صحن مجلس مطرح و به رأی گذاشته می شود.

این در حالی است کە پیشتر خبرگزاری المدار اعلام کرد که در شهرستان ایزدی نشین در شمال استان مرزی نینوا در شمال غرب عراق درگیری میان نیروهای ارتش این کشور و شبه نظامیان حزب کارگران کردستان (PKK) روی داده و گزارش های دریافتی از کشته و زخمی شدن شماری از افراد در نتیجه درگیری دو طرف حکایت دارد.

ارتش عراق نیز نیروهای بیشتری را به بخش سنونی در شمال شهرستان شنگال به عنوان منطقه محل درگیری با نیروهای حزب کارگران کردستان اعزام کرده است.

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان