سرویس آذربايجان غربي
انتشار:  سه‌شنبه 28 اسفند 1397  ::  13:02   

30880 عدد مواد محترقه دست ساز در بوکان کشف شد

سرويس آذربايجان غربي - فرمانده انتظامی بوکان گفت:  با تلاش ماموران آگاهی 30 هزار و 880عدد مواد محترقه دست ساز قاچاق در اين شهرستان كشف وضبط شد.

سرهنگ مجید محبعلی در گفت و گو با خبرنگار كرد پرس ارزش اين مواد محترقه كشف شده را 150ميليون ريال اعلام کرد و افزود: عوامل انتظامی بوکان با اطلاع از انباشت مقدار قابل توجهی مواد محترقه توسط افرادی در این شهر، موضوع را به طور ویژه در دستور کار قرار دادند.

وی بیان کرد: این محموله کە در منزلی در یکی از مناطق شهر بوکان دپو شده بود کشف و ضبط گردید و در این ارتباط یک نفر دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مقام قضایی شدند.

سرهنگ محبعلی اظهار داشت: متاسفانه در ایام پایانی سال مواد محترقه‌ای توسط افراد سودجو وارد بازار می‌شود که قدرت انفجار آن بیشتر از سال قبل بوده و در برخی مواقع برای اینکه مواد محترقه از شدت انفجار بالایی بر خوردار باشند، در داخل آن‌ها از خرده شیشه استفاده می‌کنند.

وی گفت: این مواد علاوه بر تولید صدا‌های گوش خراش و آزار دهنده، به قسمت‌های مختلف بدن از جمله چشم‌ها آسیب جدی وارد می‌کند که در این راستا لازم است همشهریان عزیز آگاه باشند تا چهارشنبه سوری زندگی شان را تغییر ندهد.

به گزارش كردپرس ، ماه گذشته تعداد  45 هزار عدد مواد محترقه توسط انتظامي شهرستان بوكان کشف وضبط شد.