انتشار:  دوشنبه 27 اسفند 1397  ::  23:52   

مهمترین تحولات روز دوشنبه 27/12/1397 در ترکیه

  • وزیر کشور ترکیه از آغاز عملیات مشترک با ایران علیه PKK خبر داد

سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه در اظهاراتی اعلام کرد: امروز صبح ساعت 08:00 به همراه ایران در مرزهای شرقی خود عملیاتی را علیه PKK آغاز کردیم.

  • یک مقام آگاه در ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران: ایران در عملیات ارتش ترکیه علیه PKK دخالتی ندارد

پس از اعلام آغاز عملیات مشترک ایران و ترکیه علیه PKK از سوی وزیر کشور ترکیه، یک مقام آگاه در ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد نیروهای مسلح کشورمان هیچ دخالتی در این عملیات ندارند.

  • طرح عملیات مشترک با ایران علیه PKK؛ سناریوی تکراری ترکیه در آستانه انتخابات

طرح عملیات مشترک با ایران علیه PKK در حالی از سوی وزیر کشور ترکیه در 13 روز مانده به انتخابات مطرح می شود که این موضوع به یک سناریوی تکراری حاکمیت سیاسی ترکیه در ادوار مختلف انتخابات تبدیل شده است تا با ایجاد فضای درگیری و تنش و طرح مسئله مبارزه با تروریسم و مقایله با تهدید امنیت ملی بتواند دست پر از انتخابات بیرون بیاید.

  • وزیر دفاع ترکیه: تمام طرح ها در خصوص منبج و شرق فرات آماده است

خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه در اظهاراتی با اشاره به عملیات نظامی احتمالی ترکیه در شمال سوریه عنوان کرد: تمام طرح ها در خصوص منبج و شرق فرات آماده است.

  • منصور یاواش نامزد ائتلاف ملت در آنکارا خطاب به سزایی تملی: HDP تا زمانی که ارتباطش را با گروه های تروریستی قطع نکرده است نمی تواند با ما وارد همکاری شود

منصور یاواش، نامزد حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) – حزب خوب ترکیه در انتخابات شهرداری ها از حوزه آنکارا در واکنش به سخنان اخیر سزایی تملی، رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) گفت: HDP تا زمانی که ارتباطش را با گروه های تروریستی قطع نکرده است نمی تواند با ما وارد همکاری شود.

  • مرال آکشنر رئیس حزب خوب: پای طولانی ترین عملیات زمینی ارتش ترکیه علیه PKK امضای من وجود دارد

مرال آکشنر، رئیس حزب خوب ترکیه که در بورسا سخنرانی می کرد در اظهاراتی با انتقاد از اردوغان گفت: پای طولانی ترین عملیات زمینی ارتش ترکیه علیه PKK امضای من وجود دارد.

  • بیانیه PYD در اولین سالگرد اشغال عفرین به دست ارتش ترکیه: اشغال عفرین در سکوت و تأیید جامعه بین المللی صورت گرفت

حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (PYD) در بیانیه ای به مناسبت اولین سالگرد اشغال عفرین نوشت: اشغال عفرین در سکوت و تأیید جامعه بین المللی صورت گرفت.

  • مرگ یک فعال سیاسی کرد در اعتصاب غذا در زندان ترکیه

زولکوف گَزَن، از فعالان سیاسی کرد ترکیه که از 1 مارس 2019 میلادی در حمایت از اعتصاب غذای لیلا گوون، نماینده حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در زندان تیپ F تکرداغ دست به اعتصاب غذا زده بود، شب گذشته در زندان خودکشی کرده است.

  • HDP: جنازه فعال سیاسی کرد مخفیانه توسط پلیس دفن شده است

حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در اطلاعیه ای با اشاره به خبر خودکشی زولکوف گَزَن، فعال سیاسی کرد ترکیه که بعد از اعتصاب غذای 18 روزه خود در زندان تکرداغ شب گذشته خودکشی کرده بود، اعلام کرد: جنازه این فعال سیاسی کرد مخفیانه توسط نیروهای پلیس ترکیه دفن شده است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه