انتشار:  دوشنبه 27 اسفند 1397  ::  23:01   

رئیس ستاد ارتش عراق:

گذرگاه مرزی میان عراق و سوریه طی روزهای آینده بازگشایی می‌شود

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رئیس ستاد ارتش عراق از بازگشایی گذرگاه مرزی مشترک با سوریه طی روزهای آینده و ادامه رفت و آمد و تجارت متقابل خبر داد.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (SANA)، سپهبد عثمان الغانمی، رئیس ستاد مشترک ارتش عراق امروز (دوشنبه) در یک کنفرانس خبری مشترک با سرلشکر محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و سپهبد علی عبدالله ایوب، وزیر دفاع و معاون فرمانده کل نیرو‌های مسلح سوریه در شهر دمشق، پایتخت این کشور اعلام کرد که روزهای آینده شاهد بازگشایی گذرگاه مرزی میان عراق و سوریه خواهد بود.

الغانمی در این کنفرانس خبری اظهار داشت: امنیت سوریه و عراق از یکدیگر جدایی ناپذیر هستند و هماهنگی میان دو کشور نیز از طریق مرکز اطلاعات ادامه خواهد یافت، مرکزی که اطلاعات با ارزشی در اختیار دو طرف قرار داد که در عمل تبلور یافته، اقداماتی در راستای مبارزه با تروریسم اتخاذ شد، شمار زیادی از عناصر تروریستی از پای درآمدند و بسیاری از حملات آنها نیز خنثی شدند.

رئیس ستاد ارتش عراق با اشاره به وجود هماهنگی زیادی با ارتش سوریه در راستای مبارزه با داعش به ویژه پس از اعلام پیروزی بر این گروه تروریستی در عراق، یادآور شد که کشورش طی مدت اخیر با هماهنگی دولت و ارتش سوریه حملاتی علیه مراکز فرماندهی، راه های امدادرسانی و اماکن تجمع تروریست های داعش در این کشور انجام داد.

الغانمی همچنین تصریح کرد: امنیت مرزها بسیار مهم است و از سوی نیروهای امنیتی عراق و ارتش سوریه تحت کنترل است، روزهای اندک پیش رو نیز شاهد بازگشایی گذرگاه مرزی مشترک و ادامه رفت و آمد و تجارت متقابل میان دو کشور خواهد بود، کمیته هایی در این رابطه نیز از سوی دو طرف تشکیل شده است.

رئیس ستاد ارتش عراق در پایان نیز ضمن تاکید بر این که سوریه همانند کشورش بر تروریسم پیروز خواهد شد، خاطر نشان ساخت: نیروهای امنیتی عراق و سوریه تجربه های زیادی در زمینه مبارزه با تروریسم کسب نموده و برای تضمین عدم بازگشت این سرطان که در عراق شیوع یافت و تلاش کرد که جسد آن را نابود کند نیز اقدامات لازم را اتخاذ کردند.

برچسب‌ها:
#عراق
#سوریه
#گذرگاه مرز
#مبارزه با داعش