انتشار:  دوشنبه 27 اسفند 1397  ::  21:11   

وزیر دفاع سوریه:

مناطق تحت کنترل کردها دیر یا زود به کنترل دولت مرکزی درخواهد آمد

سرویس سوریه - ژنرال علی عبدالله ایوب، در اظهاراتی با اشاره به مسئله کردهای سوریه و روند مذاکرات کردها با دولت مرکزی سوریه گفت: مناطق تحت کنترل کردهای سوریه دیر یا زود به کنترل دولت مرکزی در خواهد آمد.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، ژنرال علی عبدالله ایوب، در اظهاراتی با اشاره به مسئله کردهای سوریه و روند مذاکرات کردها با دولت مرکزی سوریه گفت: مناطق تحت کنترل کردهای سوریه دیر یا زود به کنترل دولت مرکزی در خواهد آمد.

وی با ارائه دو گزینه برای کردهای سوریه خاطرنشان کرد: کردهای سوریه دو راه پیش رو دارند: یا توافق ملی یا جنگ. تنها دستاویز آمریکا هایی و متفق های آنها ارتش دموکراتیک سوریه است و این وضعیت با یکی از دو راهی که دولت مرکزی سوریه از آن استفاده می کند حل و فصل خواهد شد: توافق ملی یا آزادی مناطق تحت کنترل آنان از راه های نظامی. آمریکا رفتنی است و خواهد رفت.

لازم به ذکر است، این اظهارات در حالی ایراد می شود که در پی اعلام خروج نیروهای آمریکایی از سوریه در تاریخ 19 دسامبر 2018 روند مذاکرات کردها با دولت مرکزی برای دستیابی به یک توافق سرعت گرفته بود، اما به دلیل عدم موافقت دولت مرکزی با مسئله خودمختاری کردهای سوریه و تأکید کردها بر این مسئله این مذاکرات بی نتیجه باقی ماند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#کردها
#بشار اسد
#آمریکا