سرویس کردستان
انتشار:  دوشنبه 27 اسفند 1397  ::  17:21   

پیکر مرزبان شهید در بانه تشییع شد

سرویس کردستان - آیین تشییع پیکر  شهید مرزبان استوار دوم «ابوذر حمزه کرد خوردی» در مقابل سپاه پاسداران شهرستان بانه با حضور خانواده های شهدا، ایثارگران، همرزمان، جمعی از شهروندان بانه ای،نیروهای نظامی و انتظامی و جمعی از مسئولان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار کرد پرس شهید «ابوذر حمزه کرد خوردی» یکی از مرزبان هنگ مرزی بانه بود که شامگاه یکشنبه در درگیری با افراد مسلح ناشناس در حین گشت زنی در منطقه مرزی سرداب بانه به شهادت رسید.

در این آیین جمعی از بستگان شهید حضور داشتند و پیکر این شهیبد پس از تشییع در شهربانه برای خاکسپاری به زادگاهش ملایر منتقل شد.

در این مراسم امام جمعه بانه با تجلیل از جایگاه رفیع شهادت  در دفاع از خاک مهمین اسلامی و ارزشهای والای دین مبین اسلام گفت: شهدا میراث ماندگار جامعه اسلامی هستند و از انان به عنوان اسطورهاتی فداکاری و ایثار یاد می شود.

ماموستا عبدالله حیدری با بین اینکه روح درجه والای شهدات نصیب هر کسی نمی شود و از انان به عنوان الگوی ارشمند نسل جوان یاد می شود افزود: روح پاک شهدا تا ابد در بهشت جاودانه خواهد ماند 

مردم پشتیبان مرزبانان در مرزها هستند

فرمانده مرزبانی کردستان گفت: حساب مردم مرزدار از اشرار جدا است مردم در واقع مرزداران اصلی و پشتیبان مرزبانان هستند که با همراهی مرزبانان از مرزها حمایت و حراست می کنند.

سردار کیومرث شیخی روز دوشنبه در آیین تشییح پیکر شهید مرزبان استوار دوم ابوذر حمزه کرد خوردی ضمن تقدیر از حضور مردم بانه در مراسم تشییح پیکر  این شهید مرزبان افزود: مردم در نوار مرزی جلوتر از مرزبانان هستند در واقع حراست و حفظ امینت مرزها با همراهی مردم امکان پذیر است و حسابشان از اشرار جدا است.

وی اظهار داشت: شب گذشته در یکی از پاسگاه های مرزی بانه مرزبانان در حین انجام ماموریت با تعدادی از اشرار مسلح دیگر شدند که منجر به شهادت یکی مرزبانان شد.

وی  با بیان اینکه مرزبانان ما در مرزهای به صورت شبانه روزی برای امینت و حراست از مرزهای میهن اسلامی تلاش می کنند، گفت: یکی از بهترین و توانمندترین مرزبان در حمله مسلحانه اشرار به درجه رفیع شهادت نائل آمد تنها جرم این شهید حفظ امنیت و حراست از مرزهای کشور بود.

وی ادامه داد: آیا سزاوار است بهترین جوانان این مرز و بوم توسط عده ای معلول الحال که حسابشان از مردم غیور و مرزدار بانه جدا است ناجوانمردانه به شهادت برسند.

سردار شیخی ادامه داد: خون شهید هیچ زمانی بر زمین نخواهد ماند و قطع یقین روح این شهید در اینجا شاهد خواهد بود فردی که مرتکب این جنایت شده در آینده نزدیک به سزای اعمالش می رسید.

 گفتنی است، شامگاه یکشنبه استوار دوم ابوذر حمزه کرد خوردی در حین انجام مامورین با تعدادی از همرزمانش در منطقه مرزی سرداب بانه در یک  حمله مسلحانه به شهادت رسید.