انتشار:  دوشنبه 27 اسفند 1397  ::  15:19   

پیگیری کردپرس نشان داد؛

حرکت نزولی و صعودی «نورواک» در قروه/کاهش مبتلایان نسبت به دیروز

سرویس کردستان- ویروس «نورواک» در قروه در حالی به حرکت نزولی و صعودی خود ادامه می دهد که آمارها نشان از کاهش مبتلایان به این بیماری نسبت به روز قبل دارد.

به گزارش خبرنگار کردپرس، آمار مبتلایان به ویروس نورواک در شهرستان قروه به نسبت در حال کاهش بوده و به گفته مدیر شبکه بهداشت قروه در هشتمین روز از شیوع مسمومیت مردم قروه و سریش آباد تعداد مراجعین با علایم مشابه تهوع، اسهال و استفراغ و ... به نسبت کاهش یافته است.

مطابق آمار اعلامی از صبح روز بیست و ششم تا بامداد امروز دوشنبه یعنی بیست و هفتم اسفند تعداد بیماران شناسایی شده به ویروس نورواک 161 نفر بوده که مجموعاً از روز نوزدهم تا صبح امروز بیست و هفتم تعداد هزار و 61 نفر به این بیماری دچار شده اند.

در همین رابطه رئیس مرکز بهداشت قروه از روند کنترل بیماری در شهر سریش آباد و تا حدودی هم قروه خبر داد و تأکید داشت که مردم از مصرف سالاد و سبزیجات خام و کاهو در مراکز و اماکن عمومی خودداری کنند چرا که از سالم سازی درست این مواد اطمینانی وجود ندارد.

به گفته «مسعود معتمدی» تا زمانی که نتیجه قطعی آزمایشات بیاید و منشأ اصلی این بیماری مشخص شود نیاز است مردم هر آنچه می تواند در انتقال ویروس دخیل باشد را رعایت کنند.

در واقع قطع زنجیره انتقال ویروس اصلی ترین نکته ای است که می تواند در کنترل بیماری مدنظر قرار گیرد و این مهم تنها با رعایت نکات بهداشتی و توجه به مباحث مرتبط توسط پزشکان و متولیان بهداشت محقق می شود.