انتشار:  دوشنبه 27 اسفند 1397  ::  12:36   

بیانیه PYD در اولین سالگرد اشغال عفرین به دست ارتش ترکیه:

اشغال عفرین در سکوت و تأیید جامعه بین المللی صورت گرفت

سرویس سوریه - حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (PYD) در بیانیه ای به مناسبت اولین سالگرد اشغال عفرین نوشت: اشغال عفرین در سکوت و تأیید جامعه بین المللی صورت گرفت.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هاوارنیوز، حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (PYD) در بیانیه ای به مناسبت اولین سالگرد اشغال عفرین نوشت: نیروهای ارتش ترکیه و شبه نظامیان وابسته به آنان در 20 ژانویه 2018 با استفاده از سلاح های ناتو به عفرین، که به عنوان منطقه ای امن در شمال سوریه به حساب می آمد، حمله کردند. در 18 مارس 2018 با حمایت برخی کردهای خائن توانستند عفرین را اشغال کنند. اشغال عفرین با تأیید جامعه بین المللی صورت گرفت. یک کشور عضو ناتو با نقض تمام قوانین و توافقنامه ها از سلاح ها و امکاناتی که در دست دارد برای اشغال سرزمین کشور همسایه استفاده کرد و تمام کشورهای عضو ناتو نیز در مقابل این مسئله سکوت کردند.

در ادامه این بیانیه آمده است: ارتش ترکیه و شبه نظامیان وابسته به آن بعد از اشغال عفرین دست به کشتار، غارت، تغییر بافت جمعیتی و اقدامات مشابه در عفرین زدند، که این اقدامات هیچ تفاوتی با اقدامات داعش در شمال سوریه نداشت.

PYD در ادامه با اشاره به تداوم مبارزه در برابر اشغال عفرین تصریح کرد: مقاومت مردم عفرین در برابر ارتش اشغالگر ترکیه و شبه نظامیان آنان ادامه دارد. صدها هزار عفرینی مجبور به ترک خانه های خود شده اند. در کمپ ها اسکان داده شده و به مقاومت خود از آنجا ادامه می دهند. حمایت مردم کرد بخش های مختلف مناطق کردنشین منطقه نیز از عفرین ادامه دارد. ما به عنوان PYD به مردم عفرین قول آزادی عفرین را می دهیم. درخواستمان از مردممان به خصوص مردمی که در خارج از سوریه هستند این است که برای آزادی عفرین هر کاری از دستشان برمی آید انجام دهند. ما برای آزادی عفرین که برای ما یک زخم بزرگ است باید تمام قدرتمان را متحد کنیم.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#عفرین