انتشار:  دوشنبه 27 اسفند 1397  ::  09:42   

وال استریت ژورنال ادعا کرد؛

ادامه حضور 1000 نیروی آمریکا در سوریه

سرویس جهان- روزنامه وال استریت ژورنال گزارش داد مقامات آمریکایی قصد دارند 1000 تن از نیروهای نظامی خود را از سوریه خارج نکنند.

 

به گزارش کردپرس، اعلام خروج زودهنگام 2500 نیروی نظامی آمریکا از سوریه از سوی دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در 19 دسامبر 2018 موجی از اعتراض را در میان مقامات ارشد آمریکا و نیز کردهای سوریه به همراه داشت.

آمریکا بعدا نظر خود را تعدیل و اعلام کرد قصد دارد 400 تن از نیروهای خود را در سوریه حفظ کند و با کمک نیروی 1000 نفره اروپا در منطقه تحت کنترل کردهای سوریه در شمال این کشور منطقه امن ایجاد کند تا حمله احتمالی ترکیه به کردهای سوریه جلوگیری کند.

اما روزنامه وال استریت ژورنال آمریکا در گزارش جدیدی ادعا کرده است وزارت دفاع آمریکا قصد دارد علیرغم تهدیدهای ترکیه علیه کردهای سویه، به حمایت از کردها ادامه دهد. مقامات پنتاگون به وال استریت ژورنال گفته اند این امر نیازمند حفظ حداقل نیمی از نیروهای موجود در سوریه است.

مقامات آمریکایی نظرات مختلفی درباره تعداد نیروهای نظامی این کشور در سوریه بیان کرده اند. در حالی که بیشتر مقامات نظامی این کشور از حضور 2000 نیروی نظامی در سوریه خبر داده اند دونالد ترامپ دو هفته پیش گفت 2500 نیروی نظامی آمریکا در سوریه حضور دارند.

با این حال، جوزف دانفورد رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا گزارش وال استریت ژورنال را تکذیب کرده است.

دانفورد در بیانیه ای اعلام کرد گزارش وال استریت ژورنال در باره حفظ این تعداد نیرو در سوریه  عاری از حقیقت است. در برنامه اعلام شده آمریکا در ماه فوریه تغییری ایجاد نشده و پنتاگون در حال اجرای دستورات رییس جمهور آمریکا برای خروج نیروها از سوریه است.

سارا ساندرز، سخنگوی کاخ سفید در ماه فوریه اعلام کرد آمریکا برای مدتی حدود 200 تن از نیروهای خود را در سوریه حفظ خواهد کرد. اما رسانه ها بعداد اعلام کردند که این تعداد به 400 تن افزایش یافته است.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#کردها
#آمریکا