انتشار:  جمعه 24 اسفند 1397  ::  20:27   

معاون توسعه مدیریت ومنابع شهرداری سنندج خبر داد:

پرداخت یک میلیارد و 200 میلیون تومان از مطالبات پیمانکاران شهرداری سنندج

سرویس کردستان- معاون توسعه مدیریت ومنابع شهرداری سنندج گفت:  یک میلیارد و 200 میلیون تومان  برای پرداخت بخشی از مطالبات پیمانکاران به شهرداری مناطق پرداخت شده است و این پیمانکاران می ‌تواند با مراجعه به شهرداری‌های مناطق نسبت به وصول بخشی از مطالبات خود اقدام کنند.

به گزارش کرد پرس به نقل از روابط عمومی شهرداری سنندج، کمال کاظمی  با بیان اینکه  در طول ادواروحتی در دوران رونق منابع مالی هیچگاه مطالبات پیمانکاران به طور کامل تسویه  نشده  و بخشی از مطالبات آنان به سال یا سنوات بعد موکول شده است، گفت:  امسال شرایط مالی بیشتر شهرداری‌های کشور در وضعیت مناسبی نبود و به همین خاطر شهرداری‌ها هم در پرداخت حقوق کارکنان و کارگران و همچنین پرداخت مطالبات پیمانکاران دچار مشکل شده‌اند.

وی افزود: شهرداری سنندج هم از این قائده مستثنی نبوده و به دلیل عدم توسعه یافتگی استان وسهم مالیات ارزش افزوده بسیار کمتر در قیاس با شهرهای همسان درحدود یک چهارم وحتی کمتر مطابق با بند ب ماده 6 قانون برنامه ششم وضعیت نامناسب تری داشته است.

کاظمی عنوان کرد: با تلاش و همت مدیران و کارکنان در سال‌جاری و در راستای پرداخت بدیهی‌های پیمانکاران هم از طریق تهاتر زمین، اوراق مشارکت و همچنین پرداخت پول توانستیم نسبت به پرداخت بخشی از بدیهی‌های این شهرداری اقدام نماییم.

وی در خصوص تجمع برخی پیمانکاران مقابل درب شهرداری گفت: بالغ بر 40 نفر از پیمانکاران  پروژه‌های خرد در سطح مناطق و سازمان‌های این شهرداری فعالیت می‌کنند.

 

طلب 7 میلیارد و 200  میلیون تومانی  پیمانکاران از شهرداری سنندج

کاظمی افزود: جمعا این تعداد پیمانکار حدود  میلیارد و 200 میلیون تومان از شهرداری طلب  مسجل شده دارند که در راستای پرداخت بخشی از مطالبات این افراد روز گذشته حدود  یک میلیارد و 200 میلیون تومان  به حساب شهرداری‌های مناطق و سازمان‌ها  واریز شد.

معاون توسعه مدیریت ومنابع شهرداری سنندج  گفت: پیمانکاران می‌توانستند با حضور در واحدهای ذیربط نسبت به وصول بخشی از مطالبات خود اقدام کنند.

کاظمی گفت: درخواست پیماکاران تجمع کننده که  29نفر هستند  این است که چون در طول  چندماهه اخیر فقط آنها با مراجعه جمعی به شهرداری و شورا پیگیر مطالبات بوده‌اند، لذا باید مبلغ تعیین شده فقط به آنها پرداخت شود و شهرداری از سایر منابع نسبت به تامین پول مورد نیاز  مابقی پیمانکاران که تجمع نکرده‌اند اقدام  کند.  

معاون توسعه مدیریت ومنابع شهرداری سنندج اعلام کرد: فارغ از تجمع و یا عدم تجمع در صورت داشتن درآمد پس از پرداخت حقوق اسفند ماه پرسنل برای پرداخت بخشی دیگر از مطالبات پیمانکاران اقدام خواهیم کرد.

کاظمی در پایان توصیه‌ای هم به شهروندان داشت و از مردم خواست با پرداخت به موقع عوارض سالیانه و بهای خدمات شهرداری سنندج را یاری کنند.