انتشار:  جمعه 24 اسفند 1397  ::  17:49   

مراد قاراییلان:

PKK به دنبال تجزیه ترکیه نیست بلکه در پی دموکراتیزه کردن ترکیه است

سرویس ترکیه - مراد قاراییلان، عضو شورای رهبری PKK در اظهاراتی عنوان کرد: نه تنها تجزیه و جدا کردن سرزمین های ترکیه را دنبال نمی کنیم بلکه در پی توسعه برادری ملت ها در ترکیه، دموکراتیزه کردن این کشور و ایجاد یک جمهوری دموکراتیک هستیم.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هاوارنیوز، مراد قاراییلان، عضو شورای رهبری PKK و فرمانده یگان های مدافع خلق HPG در اظهاراتی با اشاره به این که PKK در تلاش برای دموکراتیزه سازی در ترکیه است گفت: ما نه تنها تجزیه و جدا کردن سرزمین های ترکیه را دنبال نمی کنیم بلکه در پی توسعه برادری ملت ها در ترکیه، دموکراتیزه کردن این کشور و ایجاد یک جمهوری دموکراتیک هستیم.

وی با اشاره به طرح مسئله بقای ملی از سوی ترکیه تصریح کرد: حاکمیت سیاسی ترکیه با طرح مسئله بقای ملی در این کشور تلاش می کند تا ما را متهم کرده و بدین ترتیب بهانه ای برای حمله به ما پیدا کند. تمامی این ها دورغ است. PKK نه در پی تجزیه ترکیه است و نه در پی حمله به ترکیه. مبارزه PKK تنها برای نجات آینده ترکیه و روشن کردن آینده این کشور است.

قاراییلان با تأکید بر این که مبارزه PKK برای ملت ترکیه و کارگران این کشور است خاطرنشان کرد: استثمارگران با برعکس نشان دادن این واقعیت وجود PKK/YPG/YPJ را به عنوان مسئله ای برای بقای ملی ترکیه مطرح می کنند. تمام مردم ما و تمام ملت ترکیه این را خوب بدانند: حاکمیت سیاسی در پی فریب دادن ملت ترکیه و ترساندن مردم کرد این کشور است. هدف اصلی تمامی برنامه های دروغین و اظهارات توهین آمیز این است. آنان ترسیده اند. زیرا هر روز به نظرسنجی جدیدی روی آورده و هر روز نتیجه شکستشان را از آن نظرسنجی می گیرند. از آن چیزی که بعد از شکست بر سرشان خواهد آمد می ترسند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#پ.ک.ک
#کردها