انتشار:  جمعه 24 اسفند 1397  ::  16:04   

وزیر امور خارجه ترکیه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با فدریکا موگرینی:

امنیت ترکیه را نمی توان از امنیت اروپا جدا در نظر گرفت

سرویس ترکیه - مولود چاوش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در پی دیدار با فدریکا موگرینی، نماینده عالی روابط خارجی و سیاست های امنیتی اتحادیه اروپا در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک گفت: امنیت ترکیه را نمی توان از امنیت اروپا جدا در نظر گرفت.

به گزارش کردپرس به نقل از تلویزیون NTV، مولود چاوش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در پی دیدار با فدریکا موگرینی، نماینده عالی روابط خارجی و سیاست های امنیتی اتحادیه اروپا و یوهانس هان، کمیسر سیاست همجواری و گسترش اتحادیه اروپا در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک شرکت کرد و در اظهاراتی عنوان کرد: مبارزه با تروریسم هم برای ترکیه و هم برای اتحادیه اروپا بسیار مهم است. امنیت ترکیه را نمی توان از امنیت اتحادیه اروپا جدا در نظر گرفت.

وی در ادامه سخنان خود با انتقاد از گزارش پارلمان اروپا در خصوص ترکیه خاطرنشان کرد: نمی توانیم اعلام کنیم پارلمان اروپا بر اساس عقل سلیم تصمیم گرفته است ولی با توجه به افزایش تعداد نمایندگانی که دو بار بر عدم تصویب این گزارش رأی داده اند، می تواند اعلام کرد در پارلمان اروپا تعداد سیاستمدارانی که بر اساس منطق پیش می روند افزایش یافته است.

همچنین موگرینی نیز در سخنان خود تصریح کرد: روابط ترکیه – اتحادیه اروپا تنها برای امور پناهندگان سوریه نیست، بلکه برای حل و فصل سیاسی بحران سوریه نیز مهم است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه