انتشار:  جمعه 24 اسفند 1397  ::  08:29   

سزایی تملی:

تا زمانی که مسئله کردها در ترکیه حل نشده است هیچ مسئله ای حل نخواهد شد

سرویس ترکیه - سزایی تملی، رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) که به قونیه سفر کرده است در سخنرانی خود در این شهر گفت: تا زمانی که مسئله کردها در ترکیه حل نشده است هیچ مسئله ای حل نخواهد شد.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، سزایی تملی، رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) که به قونیه سفر کرده است در سخنرانی خود در منطقه جهان بیلی قونیه در اظهاراتی گفت: به کردها می گویند "گم شوید و از این کشور بروید"، به اعضای HDP تروریست می گویند. هر روز با یک ادبیات نفرت جدید تلاش می کنند تا جدایی و تبعیض را در جامعه عمیق تر کنند. ما این را قبول نمی کنیم. ما نه از هویتمان و نه از باورمان دست برنخواهیم داشت.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به مسئله کردهای ترکیه خاطرنشان کرد: اگر در این کشور راه را برای تداوم حصر عبدالله اوجالان باز کنید، اگر حصر را نادیده گرفته و آن را ادامه دهید آن موقع مسئله کردها را بدون حل و فصل باقی خواهید گذاشت. تا زمانی که مسئله کردها در این کشور حل نشده است هیچ مسئله ای را نمی توان حل و فصل کرد. به خاطر این که هیچ مسئله ای را نمی توانید حل کنید کشور به این حال و روز افتاده است. بعد از 17 سال حاکمیت از بقای ملی سخن می گویید. شما در این کشور هیچ مسئله ای را نه تنها حل نکرده اید بلکه کشور را به مرکز مشکلات تبدیل کرده اید. شما مسئله بقا ندارید مسئله ای که وجود دارد بیکاری، فقر و مشکلات معیشتی است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها