انتشار:  پنج‌شنبه 23 اسفند 1397  ::  13:08   

متخلفان برداشت شن و ماسه از دریاچه ارومیه دستگیر شدند

سرویس آذربایجان غربی- رییس اداره پارک ملی دریاچه ارومیه از بازداشت 14 نفر متخلف برداشت غیر مجاز شن و ماسه در نیمسال دوم سالجاری خبر داد.

به گزارش کردپرس، بهزاد شیرپنجه با اعلام این خبر افزود: طی نیمسال دوم سال جاری 14 نفر متخلف که اقدام به برداشت غیر مجاز شن و ماسه از دریاچه ارومیه کرده بودند، بازداشت و به دادگاه معرفی شدند.

وی افزود: این متخلفان در حاشیه پارک ملی دریاچه ارومیه اقدام به برداشت غیر مجاز شن و ماسه نموده بودند که دستگیر شده و به دادگاه معرفی و برای متخلفین پرونده تشکیل شده است که اعاده وضع به حالت سابق و جریمه نقدی از احکام آن ها خواهد بود.

شیرپنجه گفت: پارکهای ملی کشور از جمله مناطق چهارگانه تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست کشور هستند که برداشت و بهره‌برداری از مواد معدنی آن‌ها غیرقانونی است

به گزارش کردپرس، بر اساس قوانین زیست محیطی کشور هرگونه اقدام به تخریب بستر و یا برداشت مصالح از حریم پارک های ملی غیر قانونی بوده و پیگرد قضایی به همراه دارد.

سابق بر این مدیر دفتر برنامه ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه از برداشت نمک از دریاچه ارومیه با مجوز محیط زیست خبر داده بود.

مسعود تجریشی اعلام کرده بود؛ برداشت نمک در کار ستاد احیا خللی ایجاد نمی کند چون در بخشی از حاشیه دریاچه انجام می شود.