انتشار:  پنج‌شنبه 23 اسفند 1397  ::  12:23   

سرپرست فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی:

تفاوت قیمت گوشت در ایران و کشورهای همسایه از علل قاچاق دام است

سرپرست فرمانده مرزبانی آذربايجان‌‌غربی گفت: قاچاق احشام در دو ماهه گذشته در مرزهای آذربایجان‌غربی به صفر رسید البته قاچاق تنها یکی از علل افزایش قیمت گوشت است.

به گزارش کردپرس، قیمت گوشت در کشور همچنان بالا است و تغییر چندانی نکرده است، به گفته سرپرست فرمانده مرزبانی آذربايجان‌‌غربی، قاچاق تنها یکی از علل افزایش قیمت گوشت است.

سرهنگ فردین پیری در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: میزان کشفیات احشام در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته  یک هزار و 421 درصد افزایش داشته که با کنترل های انجام شده میزان قاچاق احشام در دو ماهه گذشته در مرزهای آذربایجان‌غربی به صفر رسیده است.

با به صفر رسیدن قاچاق دام انتظار می رفت قیمت این کالای اساسی مردم نیز کاهش یابد اما تلاش های مرزبانان برای به صفر رسانیدن قاچاق دام تاثیر آن چنانی در کاهش قیمت گوشت نداشته است.

به گفته سرهنگ پیری، تفاوت قیمت گوشت در ایران و کشورهای همسایه از علل اصلی تمایل قاچاقچیان برای قاچاق دام از کشور است که امسال با تلاش های نیروهای مرزبانی و مسدود کردن خلاهای موجود در مرزها میزان کشفیات 21 درصد کاهش یافته که نشان از کنترل مستمر و منظم از مرزهای استان است.

در ادامه نشست خبری سرهنگ پیری از کاهش کشف 45 درصدی اجناس دخانی در استان خبر داد و افزود: در سالجاری شاهد افزایش کشف 71 درصدی کیف و کفش، کاهش 92 درصدی لوازم آرایشی و بهداشتی در مرزهای استان بودیم. همچنین امسال 400 هزار لیتر سوخت در مرزهای استان کشف شده که نسبت به سال گذشته 100 درصد افزایش داشته است.

سرپرست فرماندهی مرزبانی آذربایجان غربی با اشاره به کاهش 10 درصدی کشفیات مواد مخدر سنتی گفت: در این مدت تریاک 71 درصد افزایش، هروئین 42 درصد کاهش، حشیش یک هزار و 414 درصد افزایش، گراس 21 درصد کاهش، مرفین 48 درصد کاهش و شیشه 99 درصد کاهش کشف داشته و در مجموع شاهد کاهش 10 درصدی کشف مواد مخدر سنتی نسبت به سال گذشته بوده‌ایم.