انتشار:  پنج‌شنبه 23 اسفند 1397  ::  10:30   

احمد ترک:

سیاست حزب حاکم در ترکیه بر مبنای دشمنی با کردها است

سرویس ترکیه - احمد ترک، نامزد شهرداری کلان شهر ماردین در انتخابات شهرداری ها از حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) با انتقاد از سیاست های حزب حاکم در این دوره از انتخابات عنوان کرد: سیاست حزب حاکم در ترکیه بر دشمنی با کردها بنا شده است.

به گزارش کردپرس، احمد ترک، نامزد شهرداری کلان شهر ماردین در انتخابات شهرداری های 31 مارس 2019 از حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) با حضور در برنامه تلویزیونی از شبکه FOX TV ترکیه در اظهاراتی با انتقاد از سیاست های حزب حاکم در این دوره از انتخابات عنوان کرد: جبهه اقتدار سیاسی ترکیه سیاستی را در پیش گرفته است که تماماً کردها را هدف قرار داده و برپایه دشمنی با کردها بنا شده است. با طرح مسئله بقای ملی در نظر دارد تا آن دسته از مردم را که از سیاست دور هستند تحت تأثیر قرار دهد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در هر سخنرانی و اظهار نظری از شکست دادن کامل PKK خبر داده و عنوان می کنند که PKK را تمام کرده ایم ولی در آستانه انتخابات با طرح موضوع بقای ملی یک بار دیگر تهدید PKK را مطرح می کنند. این چه تناقضی است؟ اگر تمام کرده اید چرا مسئله بقا وجود دارد؟

احمد ترک در سخنان خود با بیان این که هر منتقدی را نمی توان تروریست خواند تصریح کرد: زمانی که هر منتقدی را تروریست و تجزیه طلب قلمداد کنید در آنجا دیگر دموکراسی باقی نمی ماند. رئیس جمهور ترکیه از اراده ملت سخن می گوید در حالی که برای 95 شهرداری ما قیم تعیین کرده است. در اینجا اراده ملی وجود ندارد؟

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها
#رجب طیب اردوغان