انتشار:  پنج‌شنبه 23 اسفند 1397  ::  07:38   

تاکید قباد طالبانی بر لزوم حفظ حقوق تمام ساکنین مناطق مورد مناقشه عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان- معاون نخست وزیر اقلیم کردستان، طی دیدار با هیئت وزارت خارجه ترکیه، بر ضرورت حفظ حقوق تمام طیف ها و ساکنین مناطق مورد مناقشه عراق تاکید کرد.

به گزارش کردپرس، قباد طالبانی معاون نخست وزیر اقلیم کردستان، دیداری را با سداد اونال معاون وزیر خارجه ترکیه و هیئت همراه وی انجام داد.

سایت رسمی هیئت وزیران اقلیم کردستان در این خصوص گزارش داد که تقویت روابط اقتصادی میان ترکیه و اقلیم کردستان، محور اصلی گفتگوهای این دیدار بوده و قباد طالبانی تاکید کرده که شرکت های تجاری و تولیدکنندگان کشورهای ترکیه می توانند نقش مثبتی در تقویت روابط تجاری میان دو طرف و نیز بهبود شرایط اقتصادی اقلیم کردستان داشته باشند.

طبق خبر بررسی وضعیت مناطق مورد مناقشه عراق نیز بخشی دیگر از گفتگوهای این دیدار بوده و طالبانی اعلام کرده که لازم است حقوق تمامی طیف های مختلف ساکن این مناطق، بدون هیچ گونه تفاوت و تبعیضی حفظ شود.

همچنین طرفین به گفتگو و رایزنی در مورد مسائل مربوط به تشکیل دولت جدید اقلیم کردستان و روابط میان اربیل و بغداد و تکمیل کابینه دولت جدید عراق پرداختند.

این هیئت همچنین دیدار دیگری را نیز با مسرور بارزانی مسئول شورای امنیت اقلیم و نامزد تصدی منصب نخست وزیری در دولت جدید اقلیم انجام داد.