انتشار:  چهارشنبه 15 اسفند 1397  ::  12:56   

دیدار هیئت ENKS با وزیر امور خارجه روسیه در ریاض

سرویس ترکیه - ابراهیم بیرو، عضو کمیته روابط خارجی شورای میهنی کردهای سوریه (ENKS)  در قالب هیئتی با سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در ریاض پایتخت عربستان سعودی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از کردستان24، ابراهیم بیرو، عضو کمیته روابط خارجی شورای میهنی کردهای سوریه (ENKS) بعد از دیدار با سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در ریاض پایتخت عربستان سعودی در اظهاراتی گفت: لاوروف در دیدار با ما تأکید کرد که مسئله کردها در سوریه یک موضوع بسیار مهم بوده و این مسئله را از نزدیک دنبال می کنند. همچنین وزیر امور خارجه روسیه در این دیدار تأکید کرد که مسئله کردهای شرق فرات در اولویت قرار دارد. برای حل و فصل مسئله کردهای سوریه باید حکومت های ترکیه و سوریه با یکدیگر دیدار کنند.

بیرو در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: لاوروف در این دیدار خاطرنشان کرد حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (PYD) در برابر کردهایی که با آنان به صورت مشترک حرکت نکرده است اشتباهات زیادی مرتکب شده است. آنان را مجبور به مهاجرت کرده است. ما بعد از این دیدار به آمریکا سفر خواهیم کرد و در آنجا نیز با مقامات آمریکایی در خصوص آینده سوریه و مسئله کردهای این کشور دیدار و گفتگو خواهیم کرد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#روسیه
#کردها
#سوریه