انتشار:  پنج‌شنبه 2 اسفند 1397  ::  20:01   

مهمترین تحولات روز پنجشنبه 2/12/1397 در ترکیه

  • کمیسیون روابط خارجی پارلمان اروپا طرح توقف پروسه عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا را تصویب کرد

در پی ارائه گزارش کتی پری، گزارشگر پارلمان اروپا در حوزه ترکیه و درخواست توقف مذاکرات عضویت ترکیه در اتحادیه، این گزارش در کمیسیون روابط خارجی پارلمان اروپا طرح و با 47 رأی موافق در برابر 7 رأی مخالف به تصویب رسید.

  • سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه: تصویب توقف پروسه عضویت ترکیه توسط کمیسیون روابط خارجی پارلمان اروپا قابل قبول نیست

حامی آکسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه در واکنش به تصویب طرح توقف پروسه عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا توسط کمیسیون روابط خارجی پارلمان اروپا گفت: تصویب توقف پروسه عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

  • وزیر دفاع ترکیه: وضعیت کنونی در شمال سوریه انجام عملیات نظامی را گریز ناپذیر کرده است

خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه در اظهاراتی با اشاره به این که وضعیت کنونی در شمال سوریه انجام عملیات نظامی را گریز ناپذیر کرده است خاطرنشان کرد: هدف ما تأمین صلح و آرامش در منبج و شرق فرات است.

  • رئیس انجمن حقوق بشر ترکیه بعد از دیدار با لیلا گوون: وضعیت جسمانی لیلا گوون بحرانی است

دکتر شبنم کورور فنجانچی، رئیس انجمن حقوق بشر ترکیه در پی دیدار با لیلا گوون، نماینده حکاری در پارلمان ترکیه از حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در 105مین روز از اعتصاب غذای وی، در گفتگو با خبرنگاران وضعیت جسمانی گوون را بحرانی اعلام کرد.

  • صالح مسلم: ترکیه با تغییر ظاهر تروریست ها در پی کسب مشروعیت برای آنان است/ سیستم شمال و شرق سوریه باید در عرصه بین المللی به رسمیت شناخته شود

صالح مسلم، عضو کمیته روابط خارجی جنبش جامعه دموکراتیک کردهای سوریه در اظهاراتی با اشاره به حمایت ترکیه از برخی گروه های تروریستی سوری، گفت ترکیه در پی آن است که با تغییر ظاهر تروریست ها برای آنان مشروعیت کسب کند.

  • وزیر امور خارجه ترکیه: در دریای مدیترانه بدون ترکیه هیچ کاری نمی تواند انجام شود

مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در اظهاراتی با اشاره به آغاز عملیات بورینگ توسط شرکت اکسون آمریکا در آب های مدیترانه گفت: در دریای مدیترانه بدون ترکیه هیچ کاری نمی تواند انجام شود.

  • وزیر دفاع و رئیس ستاد ارتش ترکیه به آمریکا سفر می کنند

خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه به همراه ژنرال یاشار گولر، رئیس ستاد فرماندهی نیروهای مسلح و هیئتی متشکل از مقامات نظامی و دولتی این کشور، به منظور دیدار با پاتریک شاناهان، سرپرست وزارت دفاع آمریکا به واشنگتن سفر می کنند.

 

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه