انتشار:  پنج‌شنبه 2 اسفند 1397  ::  09:07   

کمیسیون روابط خارجی پارلمان اروپا طرح توقف پروسه عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا را تصویب کرد

سرویس ترکیه - در پی ارائه گزارش کتی پری، گزارشگر پارلمان اروپا در حوزه ترکیه و درخواست توقف مذاکرات عضویت ترکیه در اتحادیه، این گزارش در کمیسیون روابط خارجی پارلمان اروپا طرح و با 47 رأی موافق در برابر 7 رأی مخالف به تصویب رسید.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، در پی ارائه گزارش کتی پری، گزارشگر پارلمان اروپا در حوزه ترکیه و تأکید بر این که "ترکیه به عنوان یک نامزد عضویت در اتحادیه اروپا خطوط قرمز را پشت سر گذاشته و باید پروسه عضویت این کشور در اتحادیه اروپا متوقف شود"، این گزارش در کمیسیون روابط خارجی پارلمان اروپا طرح و گزارش توقف پروسه عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا با 47 رأی موافق در برابر 7 رأی مخالف به تصویب رسید.

کمیسیون روابط خارجی پارلمان اروپا، با تأکید بر این که در زمینه دموکراسی، حقوق بشر، اولویت قانون و حقوق اساسی در ترکیه پسرفت جدی مشاهده شده است، اعلام کرده است به توقف پروسه مذاکره ترکیه با اتحادیه اروپا رأی مثبت داده می شود.

در بخشی از گزارش سالیانه پارلمان اروپا در خصوص ترکیه که توسط کتی پری نماینده هلندی پارلمان اروپا تهیه شده است، با انتقاد از عملیات های نظامی ارتش ترکیه در خاک سوریه آمده است نیروهای ارتش آزاد سوریه که از طرف ترکیه مورد حمایت کامل قرار می گیرند دست به غارت اموال کردها در عفرین می زنند و تخریب می کنند. ترکیه و ارتش آزاد سوریه باید به افرادی که در عفرین از خانه های خود بیرون انداخته شده، اموالشان غارت شده و یا تخریب شده است غرامت پرداخت کنند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه