انتشار:  چهارشنبه 1 اسفند 1397  ::  11:52   

بشار اسد خطاب به ارتش دموکراتیک سوریه: آمریکا شما را خواهد فروخت

سرویس سوریه - بشار اسد رئیس جمهور سوریه در اظهاراتی با خطاب قرار دادن ارتش دموکراتیک سوریه و اشاره به خروج نیروهای آمریکایی از شمال سوریه گفت: آمریکا شما را خواهد فروخت.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری یورونیوز، بشار اسد رئیس جمهور سوریه در اظهاراتی با خطاب قرار دادن ارتش دموکراتیک سوریه و اشاره به خروج نیروهای آمریکایی از شمال سوریه گفت: با خروج نیروهای ارتش آمریکا از سوریه، ترکیه تلاش خواهد کرد تا در منطقه بیشتر تأثیر گذار باشد. تنها چاره ارتش دموکراتیک سوریه همکاری بیشتر با دولت مرکزی سوریه است. آمریکایی ها شما را خواهند فروخت. به غیر از ارتش سوریه کسی از شما محافظت نخواهد کرد. اگر شما برای محافظت از کشور خود را آماده نکنید، نخواهید توانست هیچ کاری به غیر از برده شدن برای آنان [ترکیه] انجام دهید.

وی در ادامه اظهارات خود با اشاره به کمیسیون تدوین قانون اساسی جدید سوریه نیز گفت: نخواهیم گذاشت گروه های تحت حمایت ترکیه با قانون اساسی این کشور معامله کنند. قانون اساسی تقدیر این کشور را تعیین خواهد کرد. بنابراین هرگز اجازه نخواهیم داد معامله هایی صورت گیرد که تاوان آنها حتی سنگین تر از خود جنگ خواهد بود. ما به نقش سازمان ملل متحد در چارچوب احترام به حاکمیت کشور نگاه مثبت داریم. ولی هنوز طرف هایی که به صورت مستقیم در درگیری ها حضور دارند، در روند مذاکراتی که سازمان ملل متحد از آن حمایت می کند مستقیماً وارد نشده اند.

 

کد خبرنگار: 30102

 

بیشتر بخوانید:

بشار اسد: گروه های مخالف سوری نماینده ترکیه هستند نه ملت سوریه

برچسب‌ها:
#سوریه
#آمریکا
#نیروهای کرد سوریه