انتشار:  سه‌شنبه 30 بهمن 1397  ::  23:38   

تاکید فرمانده قرارگاه مقدم بر مشارکت حشد الشعبی در تامین امنیت کرکوک

سرویس عراق و اقلیم کردستان - فرمانده قرارگاه مقدم عملیات مشترک ارتش عراق در کرکوک تاکید کرد که نیروهای حشد الشعبی در فعالیت های امنیتی این استان مورد مناقشه شرکت خواهند داشت.

به گزارش کردپرس به نقل از شفق نیوز، سرلشکر سعد حربیه، فرمانده قرارگاه مقدم عملیات مشترک ارتش عراق در استان مورد مناقشه کرکوک در شمال این کشور امروز (سه شنبه) اظهار داشت: قرارگاه مقدم در کرکوک عملیات استقرار دوباره همه نیروهای امنیتی در استان را انجام خواهد داد و علاوه بر آن نیز، بر فعالیت همه نیروها در داخل و خارج استان برای تامین امنیت و اطلاعات یکپارچه نظارت خواهد کرد.

سرلشکر حربیه در گفت و گو با پایگاه خبری سازمان حشد الشعبی ضمن اعلام این که نیروهای این سازمان در فعالیت های قرارگاه مقدم عملیات مشترک در تمامی مناطق کرکوک شرکت خواهند کرد تا هماهنگی در انجام وظایف محقق شود، همچنین تصریح کرد: طی روزهای آینده چندین عملیات مشترک انجام خواهیم داد و برای بازگشت آوارگانی که تاکنون موفق به این کار نشدند نیز کمیته هایی تشکیل خواهد شد.

نبیل عیسی البشیری، فرمانده تیپ 16 حشد الشعبی نیز به نوبه خود ضمن تاکید بر این که این سازمان با قرارگاه مقدم عملیات مشترک در استان کرکوک که روز گذشته تشکیل شده، دارای همکاری و هماهنگی متکامل خواهد بود، در این باره افزود: سرلشکر حربیه در نخستین کنفرانس قرارگاه مقدم از نقش حشد الشعبی در حفظ و تثبیت امنیت استان کرکوک تمجید کرد.

این در حالی است که ارتشبد عثمان الغانمی، رئیس ستاد مشترک ارتش عراق نیز امروز در جریان سفر از پیش اعلام نشده خود به کرکوک و در دیدار با فرماندهان نیروهای مختلف در این استان، دستور داد که از این پس تمامی دستگاه های امنیتی و نظامی استان شامل پلیس، ارتش و حشد الشعبی، تحت فرمان قرارگاه مقدم عملیات مشترک فعالیت کنند.