انتشار:  دوشنبه 22 بهمن 1397  ::  11:32   

رییس ستاد مرکزی ارتش آمریکا خبر داد؛

آغاز خروج نیروهای آمریکا از سوریه طی چند هفته آینده

سرویس جهان- رییس ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا اعلام کرد که خروج نیروهای آمریکا از سوریه احتمالا طی هفته های آینده آغاز خواهد شد.

 

به گزارش کردپرس، دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا روز 19 دسامبر 2018 در خبری غیرمنتظره از خروج 2000 نیروی نظامی این کشور از سوریه خبر داد.

با این که برخی از مقامات ارشد نظامی و سیاسی  این کشور مخالف خروج نیروهای آمریکا از سوریه بوده و کردهای سوریه نیز از این موضوع نگران هستند اما مقامات ارشد نظامی این کشور همچنان بر خروج نیروها تاکید می کنند.

خبرگزاری رویترز امروز گزارش داد جوزف وتل، رییس ستاد مرکزی ارتش آمریکا طی سفری به خاورمیانه و در مصاحبه با خبرنگاران گفته است احتمالا خروج نیروها از سوریه از چند هفته آینده آغاز می شود. ترامپ گفته این نیروها پس از خروج به عراق می روند و تعدادی از آنها بعد از مدتی از عراق راهی آمریکا خواهند شد.

با این حال، جوزف وتل تاکید کرد مسئله خروج نیروهای آمریکا و زمان بندی آن به وضعیت در سوریه بستگی دارد.

وی اشاره کرد که در حال حاضر اولیت آنها خارج کردن تجهیزات نظامی نیروهای آمریکا از سوریه است تا بعد از آن نیز خروج نیروها آغاز شود.

با اینکه برخی مقامات این کشور هفته گذشته به وال استریت ژورنال گفته بودند که خارج کردن نیروهای آمریکا از سوریه آوریل آینده به اتمام می رسد، وتل از بیان تاریخ معینی برای اتمام خروج نیروها خودداری کرده است.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها
#آمریکا