انتشار:  دوشنبه 22 بهمن 1397  ::  11:00   

پاسخ HDP به وزیر کشور ترکیه:

راهپیمایی حمایت از گوون برگزار خواهد شد

سرویس ترکیه - سزایی تملی، رئیس مشترک HDP در واکنش به اظهارات سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه گفت: راهپیمایی برگزار خواهد شد، زیرا ما به منظور یک سیاست دموکراتیک از حقوق دموکراتیک خود استفاده می کنیم.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری Diken، در پی واکنش تند سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه به اقدام حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در برگزاری راهپیمایی های مختلف در حمایت از لیلا گوون نماینده پارلمان ترکیه در 100مین روز از اعتصاب غذای وی، که عنوان کرده بود " اگر من اجازه این راهپیمایی را به شما بدهم آدم نیستم"، سزایی تملی رئیس مشترک HDP در پاسخ به این سخنان گفت: راهپیمایی برگزار خواهد شد، زیرا ما به منظور یک سیاست دموکراتیک از حقوق دموکراتیک خود استفاده می کنیم. ما حقی را استفاده می کنیم که آن را از قوانین و حقوق به دست آورده ایم.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: وزیر کشور ترکیه علیه استقلال دستگاه قضا در این کشور جنگی به راه انداخته است. در حال حاضر دستگاه قضا را حکومت و وزیر کشور ترکیه اداره می کند و این موضوع ترکیه را به شرایط بسیار دشواری سوق داده است.

لازم به ذکر است، روز گذشته سلیمان سویلو بعد از اعلام انجام راهپیمایی های مختلف در استانبول و 15 شهر کردنشین ترکیه توسط HDP به منظور حمایت از گوون گفته بود: اکنون به خاطر این که "آپو" [اشاره به عبدالله اوجالان رهبر دربند PKK ] در زندان است، گویا چپ و راست نمایندگان HDP راهپیمایی خواهند کرد. اگر من هم اجازه این راهپیمایی را به شما بدهم آدم نیستم.

 

کد خبرنگار: 30102

 

بیشتر بخوانید:

آغاز راهپیمایی از 15 شهر کردنشین ترکیه به سمت دیاربکر در حمایت از لیلا گوون

واکنش وزیر کشور ترکیه به راهپیمایی حمایت از لیلا گوون: اگر به شما اجازه راهپیمایی بدهم آدم نیستم

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها
#حزب دموکراتیک خلقها