انتشار:  یک‌شنبه 21 بهمن 1397  ::  21:49   

جنگ تن به تن در آخرین نبرد کُردهای سوریه با داعش

سرویس جهان- فرماندهان نیروهای کرد سوریه به خبرگزاری فرانسه گفته اند آخرین مرحله نبرد کردهای سوریه با داعش وارد جنگ تن به تن میان جنگجویان داعش و نیروهای سوریه دموکراتیک شده است.

 

به گزارش کردپرس، آخرین مرحله از عملیات نظامی نیروهای کرد-عرب سوریه با داعش برای بازپس گرفتن آخرین منطقه تحت کنترل این گروه تررویستی از روز گذشته آغاز شده و بر اساس آخرین گزارشها جنگ به شدت ادامه دارد.

مصطفی بالی، فرمانده کرد و سخنگوی نیروهای مشترک کرد-عرب سوریه موسوم به نیروهای سوریه دموکراتیک به خبرگزاری فرانسه گفته است نیروهای کرد-عرب سوریه بعد از ظهر یکشنبه در نبرد علیه داعش پیشروی داشته و توانسته اند 41 موضع این نیروها را تصرف کنند.

این فرمانده کُرد افزود: نبرد تن به تن میان نیروهای سوریه دموکراتیک و اعضای داعش ادامه دارد و از سلاح های سبک در این نبرد استفاده می شود.

دیده بان حقوق بشر سوریه نیز از پیشروی نیروهای سوریه دموکراتیک در آخرین نبرد با داعش خبر داده و گفته است ائتلاف ضدداعش هم با بمباران هوایی و زمینی مواضع داعش، از نیروهای کرد سوریه پشتیبانی به عمل می آورد.

به گفته مصطفی بالی، داعش در محدوده ای به مساحت 4 کیلومتر مربع محاصره شده و 600 تن از نیروهای این گروه در برابر نیروهای کرد-عرب سوریه مقاومت می کنند و ممکن است تعدادی غیرنظامی هم در این محدوده کوچک گیر افتاده باشند.

وی درباره سرنوشت ابوبکر البغدادی، رهبر داعش که گفته می شود در محدوده مذکور گیر افتاده است، با تکذیب گزارش های منتشره شده در این باره گفت: البغدادی در سوریه حضور ندارد.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#نیروهای کرد سوریه
#داعش