انتشار:  یک‌شنبه 21 بهمن 1397  ::  18:25   

نماینده قروه و دهگلان در مجلس در واکنش به حادثه دلخراش مرگ کارگر جوان در معدن طلای رزکوه

طرح سئوال از وزیر صمت و تحقیق و تفحص از معدن زرکوه بعد از تعطیلات

سرویس کردستان- نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی در واکنش به حادثه دلخراش مرگ کارگر جوان در معدن طلای زر کوه (داشکسن) قروه گفت: ما بارها در مورد مفاد ناعادلانه قرارداد این معدن از جمله وضعیت کارگرهای آن هشدار دادیم اما کسی توجه نکرد و در این خصوص بعد از تعطیلات طرح سوال از وزیر صنعت، معدن و تجارت در مجلس را دنبال خواهم کرد.

علیمحمد مرادی در گفت و گو با کرد پرس با بیان اینکه یکی از اقدامات دیگری که در این خصوص به صورت جدی با کمک سایر نمایندگان پیش خواهم برد، طرح تحقیق و تفحصص از این معدن طلا در قروه است و نحوه قرار داد شرکت خارجی در این زمینه است، گفت: تا به حال بارها در مورد مفاد این قرارداد هشدار داده شده است. از نظر من این قرارداد از قرارداد ترکمنچای هم بدتر است چرا که طرف خارجی 70 درصد سهم دارد.

وی با اشاره به ضعف عملکرد مسئولان این حوزه و بی توجهی با هشدارهای داده شده در مورد وضعیت قرارداد کاری و همچنین نحوه کار نیروی انسانی مشغول در این معدن گفت: متاسفانه شاهدیم در اثر بی توجهی ها باید چنین اتفاقات دردناکی رخ دهد. من به عنوان نماینده مجلس این مسئله را به طور جدی دنبال می کنم و پیگیر حق و حقوق آن کارگر عزیز از دست رفته خواهم بود و همه مسئولانی که در این مدت بی توجه بوده اند باید پاسخگو باشند.