انتشار:  پنج‌شنبه 18 بهمن 1397  ::  09:26   

سخنگوی مجلس دموکراتیک سوریه:

برای ثبات سوریه باید جلوی مداخلات خارجی را گرفت

سرویس سوریه- امجد عثمان، سخنگوی مجلس دموکراتیک سوریه در اظهاراتی با اشاره به آخرین مرحله های مبارزه با داعش در سوریه و تاکید بر این که جنگ پایان دادن به ترور به روزهای آخر خود رسیده است، گفت: برای یک سوریه با ثبات باید جلوی مداخلات خارجی را گرفت.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هاوارنیوز، امجد عثمان، سخنگوی مجلس دموکراتیک سوریه در اظهاراتی با اشاره به آخرین مرحله های مبارزه با داعش در سوریه گفت: جنگ پایان دادن به ترور که آخرین مرحله عملیات طوفان جزیره است، به روزهای پایانی خود رسیده است. مجلس دموکراتیک سوریه در هشتمین سال از بحران سوریه علی رغم تمام تلاش هایی که کرده تا کنون نتوانسته است راه حلی سیاسی برای بحران سوریه به وجود آورد.

وی در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: ارتش دموکراتیک سوریه در شمال و شرق سوریه تنها نیرویی بود که با تروریست های داعشی مبارزه کرد. این ارتش در خصوص منطقه و تمام سوریه پیروزی های بسیار ارزشمندی به دست آورد. اتحاد و هماهنگی کردها، اعراب، آشوری ها، سریانی ها و ترکمن ها در مبارزه با داعش را ارتش دموکراتیک سوریه به وجود آورد. پیروزی در سایه این اتحاد حاصل شده است. این موضوع نیز در اتحاد ملی سوریه در آینده و ارائه راه حل سیاسی برای بحران این کشور قدم بسیار بزرگی خواهد بود

عثمان در سخنان خود خاطرنشان کرد: مسائل و مشکلات سوریه هنوز مانند دوران پیش از بحران و ظهور گروه های تروریستی است. مسئله اصلی مسئله عدم دموکراتیزه شدن و عدم شناسایی اقوامی است که سوریه را تشکیل می دهند. برای یک سوریه با ثبات باید جلوی مداخلات خارجی گرفته شده و تدابیر لازم برای ممانعت از بازگشت دوباره ترور اتخاذ شود. راه حل سیاسی بحران سوریه تنها با تدوین یک قانون اساسی جدید که تمام طرف های سوری در آن حضور داشته و هیچ بخشی دور نگه داشته نشود، میسر خواهد شد. به دلیل مداخلات بین المللی مسئله سوریه به یک مسئله بین المللی تبدیل شده است به همین دلیل مذاکرات میان طرف های سوری برای احقاق حقوق نیز باید با نظارت و میانجی گری طرف های بین المللی صورت گیرد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#داعش
#نیروهای دموکراتیک سوریه