انتشار:  پنج‌شنبه 4 بهمن 1397  ::  13:11   

وزیر خارجه آمریکا:

کردهای سوریه بعد از خروج آمریکا جایگاه مناسبی خواهند داشت

سرویس جهان- مایک پمپئو می گوید کردهای سوریه بعد از خروج نیروهای آمریکا از سوریه جایگاه مناسبی را در اختیار خواهند داشت.

 

به گزارش کردپرس، کردهای سوریه از اعلام خروج نیروهای آمریکا از سوریه نگران هستند و با توجه به این که ترکیه خود را آماده کرده است تا در صورت خروج نیروهای آمریکا به مناطق تحت کنترل کردهای سوریه در شمال این کشور حمله کند، این اقدام آمریکا را خیانت به کردها و خنجر زدن از پشت توصیف کرده اند.

اما مایک پمپئو در مصاحبه با تلویزیون فاکس آمریکا تاکید کرد که کردهای سوریه از خروج آمریکا از سوریه نگران نباشند زیرا به گفته وی « کردها بعد از خروج آمریکا از سوریه هم جایگاه مناسبی خواهند داشت.»

وزیر خارجه آمریکا در این مصاحبه تاکید کرد که کردهای سوریه اقدامات فوق العاده ای در کنار آمریکا در سوریه انجام داده اند به همین دلیل آمریکا اطمینان می دهد که کردها بعد از خروج نیروهای این کشور از سوریه جایگاه مناسبی در اختیار خواهند داشت.

مایک پمپئو درباره مسئله رها کردن کردهای سوریه از سوی آمریکا و آسیب پذیری بیشتر آنها در مقابل تهدیدهای ترکیه گفت: باید در این زمینه به اظهارات دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا اشاره کنم که بر لزوم رفتار مناسب با کردها از سوی ترکیه بعد از خروج نیروهای آمریکا تاکید کرده بود.

وزیر خارجه آمریکا در مورد موضع ترکیه در باره کردهای سوریه افزود: ما مذاکرات زیادی با ترکیه انجام داده ایم و در این زمینه پیشرفت هایی حاصل شده است.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#کردها
#آمریکا
#دونالد ترامپ
#مایک پمپئو