انتشار:  پنج‌شنبه 4 بهمن 1397  ::  11:36   

پژوهشگر شورای روابط خارجی اروپا:

کُردها و دمشق به توافق می رسند

سرویس جهان- نور سلامه معتقد است انتظار می رود کردها و دولت سوریه در مورد تحویل مرزهای سوریه به نیروهای دولتی و احقاق حقوق فرهنگی کردها به توافق برسند.
 

به گزارش کردپرس، کردهای سوریه بعد از ناامید شدن از ادامه حمایت آمریکا و نیز ادامه تهدیدهای ترکیه، در حال مذاکره با دولت مرکزی هستند اما هم از حمله احتمالی ترکیه در امان بمانند و هم به حقوق خود از جمله حفظ ساختار خودمختار کنونی در شمال سوریه دست یابند.

نور سلامه، پژوهشگر شورای روابط خارجی اروپا در مقاله ای گفته است انتظار می رود که کردهای سوریه و دولت مرکزی این کشور در نهایت به توافق دست پیدا کنند.

به باور وی، در نهایت نیروهای دولتی سوریه وارد مناطق تحت کنترل کردهای سوریه می شوند و مرزهای این کشور را در شمال در کنترل خود خواهند داشت. دولت دمشق نیز به حقوق فرهنگی و زبانی کردها احترام گذاشته و کردها تا حدی از خودمختاری در شمال سوریه برخوردار خواهند شد.

نور سلامه معتقد است در صورتی که تعداد بیشتری از اعراب وارد نیروهای کرد سوریه موسوم به ypg شوند ترکیه با آن مشکلی نخواهد داشت.

به باور وی، اگر توافق میان کردها و دولت سوری به زمان بیشتری نیاز داشته باشد احتمالا نیروی برخی کشورهای عربی مانند امارات در مناطق تحت کنترل کردهای سوریه مستقر خواهد شد تا از حمله احتمالی ترکیه تا زمان رسیدن کردها و دمشق به توافق جلوگیری شود.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#کردها
#آمریکا
#بشار اسد