انتشار:  پنج‌شنبه 4 بهمن 1397  ::  11:26   

افزایش شمار قربانیان بمباران روز گذشته‌ اقلیم کردستان توسط ترکیه‌

سرویس عراق و اقلیم کردستان – شمار غیرنظامیان کشته‌ شده‌ در نتیجه‌ بمباران مناطقی از اقلیم کردستان توسط ترکیه‌ به‌ 4 تن رسید.
 

به‌ گزارش کردپرس، شمار کشته‌ شدگان بمباران روز گذشته‌ (چهارشنبه 3 بهمن/ 23 ژانویه) منطقه آمیدی در استان دهوک اقلیم کردستان، توسط جنگنده های ترکیه افزایش یافت.

شبکه‌ تلویزیونی روداو گزارش داد، به‌ جز آمار اولیه‌ اعلام شده‌ از قربانیان بمباران مناطقی از آمیدی توسط جنگنده‌ های ارتش ترکیه‌ که‌ دو غیر نظامی عنوان شده‌ بود، پس از بررسی های دقیق مشخص شده‌ است که‌ دو غیر نظامی دیگر نیز جان خود را در این بمباران از دست داده‌ اند، اما هنوز جسد آن ها یافت نشده‌ است و مفقود می باشد.

بنا به‌ این گزارش، از سرنوشت دو شهروند دیگر نیز خبری در دست نیست و به‌ دلیل صعب العبور بودن مناطق بمباران شده،‌ کار یافتن اجساد دو کشته‌ شده‌ دیگر و اطلاع یافتن از سرنوشت دو مفقودی، دشوار می باشد.

شایان ذکر است که‌ روز چهارشنبه‌، جنگنده‌ های ارتش ترکیه‌ اقدام به‌ بمباران مناطقی از استان دهوک اقلیم کردستان کردند و گزارش های اولیه‌ حاکی از کشته‌ شدن دو شهروند غیر نظامی بود، اما گزارش های غیر رسمی از چهار کشته‌ خبر می داد.

فراکسیون حزب دمکرات کردستان (پارتی) در پارلمان کردستان به‌ عنوان اولین حزب کردستانی به‌ این بمباران واکنش نشان داد و به‌ شدت آن را محکوم کرد.

در بیانیه‌ فراکسیون پارتی در پارلمان کردستان تصریح شده‌ است که‌ بمباران غیرنظامیان هیچ توجیهی ندارد.

در این بیانیه‌ آمده‌ است: به‌ تندی این بمباران را محکوم می کنیم و لازم است نیروهایی که به‌ بهانه‌ ای برای انجام دادن بمباران ها تبدیل شده‌ اند، کشمکش های خود را به‌ بهانه‌ ای برای قربانی شدن غیرنظامیان و روستانشینان تبدیل نکنند.

طی 20 سال گذشته،‌ ارتش ترکیه‌ به‌ بهانه‌ وجود کمپ ها و نیروهای پ.ک.ک در مناطقی از اقلیم کردستان و به‌ ویژه‌ استان دهوک، اقدام به‌ توپباران و بمباران این مناطق کرده‌ است و به‌ دلیل این بمباران ها تاکنون 360 روستای استان دهوک در امتداد مرز ترکیه‌ خالی از سکنه‌ شده‌ اند و به‌ جز خسارات مالی، طی یک سال گذشته‌ 10 غیر نظامی در شهر آمیدی کشته‌ شده‌ اند.