انتشار:  پنج‌شنبه 4 بهمن 1397  ::  10:58   

وزیر کشور ترکیه:

اولویت اول در روند انتخابات آزادی بیان است

سرویس ترکیه - سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه در اظهاراتی با اشاره به افزایش تدابیر امنیتی در این کشور همزمان با آغاز کمپین های انتخاباتی گفت: در حالی که تدابیر امنیتی برای کمپین های انتخاباتی را طراحی می کنیم اولین اولویتمان آزادی بیان خواهد بود.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه حریت، سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه در اظهاراتی با اشاره به افزایش تدابیر امنیتی در کشور همزمان با آغاز کمپین های انتخاباتی گفت: امنیت انتخابات را در سه سرفصل مهم مدنظر قرار خواهیم داد. در حالی که تدابیر امنیتی برای کمپین های انتخاباتی را طراحی می کنیم اولین اولویتمان آزادی بیان خواهد بود. یعنی به بهانه تدابیر امنیتی مانع آزادی بیان نخواهیم شد. از طرف دیگر اجازه هیچ گونه بی قانونی و نقض امنیتی را نیز نخواهیم داد.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: برخی دائماً به سیستم انتخاباتی ترکیه حمله می کنند. این درحالی است که سیستم انتخاباتی در ترکیه بسیار امن است. حمله به سیستم انتخاباتی در واقع حمله به اراده، دموکراسی و نتایج ناشی از اراده ملت است. بی اعتمادی به انتخابات پیش از هر انتخاباتی مطرح می شود. در هر انتخابات با همین موضوعات روبه رو هستیم. تلاش می شود تا بی اعتمادی و تنش به وجود آورند. اگر برای انتخابات محلی نیز همان سناریوها را در سر دارند خواهش می کنم به سیستم انتخاباتی سایه نیندازند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#انتخابات